Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Szkoła w Zagajach pomaga dzieciom w Afryce

Tradycyjnie Szkoła Podstawowa w Zagajach w okresie przedświątecznym udziela się charytatywnie. W tym roku uczniowie uszyli a następnie zlicytowali swoje szmaciane lalki, aby za otrzymane pieniądze pomóc dzieciom w Afryce.

„Wszystkie kolory świata” to globalny projekt UNICEF, który realizowaliśmy w naszej szkole. Do akcji zaproszeni zostali uczniowie oraz ich rodzice i rodzeństwo, których zadaniem było przygotowanie charytatywnych laleczek.

W ramach projektu „Wszystkie kolory świata” uczniowie z Zagaj własnoręcznie zaprojektowali i uszyli szmaciane laleczki. Włączając się do akcji, pomogli ratować życie swoich rówieśników w Sierra Leone. Każdego roku ponad 1,5 mln dzieci umiera tam
z powodu chorób, którym można zapobiec stosując szczepionki. UNICEF planuje objąć programem szczepień wszystkie dzieci w Sierra Leone tak, by zmniejszyć wskaźnik śmiertelności dzieci w tym kraju.

Po wspólnej Wigilii, kolędowaniu i Jasełkach odbyła się charytatywna licytacja laleczek. Łącznie udało się zebrać około 700 złotych, które trafia do UNICEF-u. Święta Bożego Narodzenia i ich magia to doskonały czas, by uczyć naszych podopiecznych tolerancji i wrażliwości na ludzką krzywdę.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: MDT
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5