Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Dlaczego świeci Słońce? Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zagajach już wiedzą!

Spadające gwiazdy! Kamienie z nieba! Materia z kosmosu od dawna budzi emocje, ale czym jest ona naprawdę? Jak jest zbudowana? Skąd pochodzi? Jak do nas dociera? Na te i inne pytania uczniowie naszej szkoły otrzymali dziś odpowiedź.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zagajach odwiedzili w czwartek Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Olsztynie. Klasy trzecia, czwarta, piąta oraz szósta wyruszyły z Zagaj wcześnie rano, by już o 10.00 obejrzeć seans filmowy „Ziemia, Księżyc i Słońce” w Planetarium. Co dzieje się na niebie? Dlaczego świeci Słońce i do czego można je wykorzystać? Jak zmieniają się pory dnia i roku? Na te i inne nurtujące najmłodszych pytania w prosty i zabawny sposób odpowiedział seans ukazując, w jaki sposób Słońce i Księżyc determinują rytm życia na Ziemi. Uczniowie obejrzeli ciekawe zjawiska astronomiczne, dowiedzieli się jak powstał kalendarz i jak przebiegała historia kosmicznych podróży i lądowania na Srebrnym Globie. Następnie dzieci uczestniczyły w pokazie fizyczno – astronomicznym prowadzonym przez pana Macieja Grzemskiego pt. Meteoryty: posłańcy z kosmosu. Spadające gwiazdy! Kamienie z nieba! Materia z kosmosu od dawna budzi emocje, ale czym jest ona naprawdę? Jak jest zbudowana? Skąd pochodzi? Jak do nas dociera? Na te i inne pytania uczniowie naszej szkoły otrzymali dziś odpowiedź. Poznali rodzaje meteorytów, dowiedzieli się o ich pochodzeniu, o sposobach określania ich wieku oraz roli, jaką odegrały one w poznawaniu najwcześniejszych etapów formowania się Układu Słonecznego: planet, księżyców, planetoid i komet. Zwieńczeniem zajęć było obejrzenie kolekcji meteorytów Olsztyńskiego Planetarium. Pełne wrażeń przedpołudnie uczniowie zakończyli obiadem w restauracji.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: MDT oraz opublikowany na portalu Lelkowo: Dlaczego świeci Słońce? Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zagajach już wiedzą!
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5