Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE SZKOŁY W ZAGAJACH PAMIĘTAJĄ O ZDROWIU!

Dzień Zdrowia to bardzo ważny dzień w harmonogramie świąt naszej szkoły. Obchodzony jest co roku i cieszy się dużą popularnością wśród uczniów, rodziców i nauczycieli.

Dnia 26.04.2018 roku w Szkole Podstawowej w Zagajach odbyły się obchody Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”.
Celem akcji było:
-propagowanie zdrowego stylu życia,
-kształtowanie podstawowych nawyków higieniczno-sanitarnych i żywieniowych,
-uświadomienie zależności między zdrowiem a czynnikami je zakłócającymi.
- kształtowanie postaw proekologicznych.
Uczniowie szkoły (Punkt Przedszkolny, klasy 0-VI) pod opieką wychowawców przygotowali hasło o zdrowiu, które zaprezentowali podczas apelu.
Zgromadzeni goście mogli obejrzeć przedstawienie pt. "O zdrowiu" przygotowane przez uczniów z klas V-VI pod opieką p. Justyny Panasiuk.
Atrakcją apelu była jego część konkursowa, podczas której dzieci sprawdzały swoją wiedzę o zdrowym stylu życia bawiąc się w teleturniej “Jeden z dziesięciu”. Ogromną wiedzą wykazał się Alan Sanocki z kl. II, który po emocjonującej walce pokonał wszystkich przeciwników i wygrał konkurs.
Podczas apelu zostały przypomniane główne zasady zdrowego stylu życia, w tym zasady ochrony przed chorobami odkleszczowymi w ramach realizacji programu “Kleszcz mały czy duży nic dobrego nie wróży.”
Podczas apelu mieliśmy możliwość obserwować i ćwiczyć działania z pierwszej pomocy w ramach realizacji programu “ Ratujmy i uczmy ratować” prowadzone przez p. A. Sidor.
W godzinach popołudniowych odbyło się szkolenie dla rodziców pt. “Profilaktyka wszawicy, szkarlatyny. Obchody Światowego Dnia Zdrowia" przeprowadzone przez przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Braniewie. Podczas szkolenia jego uczestnicy mogli dowiedzieć się jak chronić dzieci przed zarażeniem wszami oraz poznali zasady postępowania w przypadku zarażenia. Prowadzący w swej prelekcji przypomnieli o innych chorobach zakaźnych, które mogą dotknąć dzieci w wieku szkolnym, m.in. o szkarlatynie. Odbyło się również spotkanie z przedstawicielem PPP w Braniewie – p. Anną Kich – omówienie wyników badań przesiewowych pod kątem dysleksji wśród uczniów klas 0-III.

Wszystkim dziękujemy za współpracę i aktywny udział w akcji.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: MDT
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5