Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Pasowanie na czytelników

Uczniowie klasy pierwszej SP w Lelkowie zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej.

21 maja 2018r.w Szkole Podstawowej w Lelkowie odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. Z tej okazji u pod kierunkiem pani Ireny Sołoduchy uczennice klasy szóstej przygotowały inscenizację, podczas której przekazały wiedzę o książce i zachowaniu się w bibliotece. W przedstawieniu wystąpiły: Ola Rubacha, Joasia Klisz, Martyna Gnes, Aniela Wieczorek, Karolina Bartczak, Kornelia Sempowicz, Natalia Frankowska.
Pierwszoklasiści odpowiedzieli na pytania zadawane w trakcie przedstawienia. Uroczyście ślubowali szanować książki, słuchać ich rad oraz wypełniać obowiązki czytelnika. Z wychowawczynią panią Anną Rutkowską pierwszaki przygotowały piękny program słowno-muzyczny, w którym wykazały się znajomością nie tylko czytania liter i cyfr, ale również grą na flażolecie.
Na pamiątkę spotkania nowym czytelnikom wręczono pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek, a dla pani wychowawczyni prośby książki i zasady zachowania się w bibliotece, aby o nich przypominała swoim uczniom. Dzieci wypożyczyły książeczki, które jak zapewniały samodzielnie przeczytają.

Irena Sołoducha

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: I.S.
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5