Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

PTASIA WYCIECZKA – Spring Alive

Uczniowie klasy I i II Szkoły Podstawowej w Lelkowie wzięli udział w wyciecze ornitologicznej w ramach Międzynarodowego Dnia Ptaków Wędrownych.

Spring Alive to projekt edukacyjny prowadzony przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, skierowany do wszystkich osób zafascynowanych fenomenem ptasich migracji. Jest, to sposób na wniesienie własnego wkładu w gromadzenie wartościowych danych, które w przyszłości mogą wiele powiedzieć na temat ptasich migracji.
11 maja nasi uczniowie rozpoczęli zajęcia oglądaniem prezentacji, która przedstawiała 5 gatunków migrujących ptaków: bociana białego, dymówki, kukułki, jerzyka i żołny. Młodzi miłośnicy przyrody wysłuchali opowieści o ptasich migracjach i uczyli się rozpoznawać podstawowe gatunki ptaków. Pod opieką wychowawców p. Ireny Bagan i p. Anny Rutkowskiej wyruszyli na wycieczkę w celu obserwacji podniebnych przyjaciół. Była to również doskonała okazja, aby wsłuchać się w piękne odgłosy przyrody, a szczególnie usłyszeć ptasie śpiewy. W czasie spaceru udało się zaobserwować dymówki, jerzyki i gniazdujące w pobliżu szkoły bociany.
Podsumowaniem działań prowadzonych w ramach Spring Alive było wykonanie przez uczniów pięknych prac plastycznych przedstawiających zaobserwowane ptaki.

Irena Bagan
Anna RutkowskaArtykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: I.S.
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5