Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

„Jak nie czytam, jak czytam” w Szkole Podstawowej w Zagajach

W piątek, 7 czerwca 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Zagajach przystąpili do ogólnopolskiej akcji wspierającej czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”, ogłoszonej przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

Podobnie jak większość uczniów z całej Polski, zebraliśmy się na boisku szkolnym, aby wspólnie czytać - każdy to, na co ma ochotę. Udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania był okazją do propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz próbą ustanowienia rekordu czytania w jednym momencie przez uczniów, nauczycieli, gości i pracowników naszej szkoły.
Forma akcji miała także za zadanie pokazać, że czytaniem można i nawet trzeba się chwalić. Ukazała również ważną rolę biblioteki szkolnej w kształtowaniu postaw czytelniczych u uczniów
Pragniemy, aby dzieci chciały czytać, czerpać z tego radość, satysfakcję i przyjemność, stąd tak ważna jest promocja samego czytelnictwa oraz oswajanie z książką i przekonanie uczniów do tego, że to zajęcie wartościowe, przyjemne i pożyteczne.
Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie akcji „Jak nie czytam, jak czytam” – serdecznie dziękujemy.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Ewelina Sikorska
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5