Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

11 listopada to ważne święto dla Polaków. W końcu, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała upragnioną niepodległość. Jak co roku, społeczność Szkoły Podstawowej w Zagajach pamiętała o uczczeniu tego święta.

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w Szkole Podstawowej w Zagajach uczniowie klasy piątej pod opieką p. Eweliny Sikorskiej przygotowali widowisko patriotyczne pt. „Leć orle biały”.

Ważnym momentem było wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Dokładnie o godzinie 11:11 w całej Polsce rozbrzmiał hymn państwowy. Wspólny śpiew odbywał się w ramach akcji Rekord dla Niepodległej, zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Poprzez program artystyczny złożono hołd wszystkim walczącym o wolność i niepodległość naszej ojczyzny. Uczniowie przypomnieli smutne, ale też i zwycięskie karty z dziejów historii Rzeczypospolitej Polskiej. Zaprezentowali niecodzienną lekcję historii, ucząc młodsze dzieci zrozumienia takich słów jak Polska, niepodległość, wolność. Przedstawione przez recytatorów utwory poetyckie podkreślały nastrój lat walki i zmagań z zaborcami oraz entuzjazm z odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918r. Smutne strofy wierszy przeplatały się z radosnym brzmieniem pieśni patriotycznych.

Akademię zakończyła p. Halina Stechnacz-Buśko – dyrektor szkoły, która podkreśliła znaczenie w dzisiejszym świecie słów wolność, niepodległość i zaprosiła uczniów do włączenia się w obchody Święta Niepodległości i udziału w mszy św. za ojczyznę w Kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Zagajach.

Po oficjalnych obchodach Święta Niepodległości uczniowie, rodzice i nauczyciele trzymając w rękach biało-czerwone balony utworzyli żywą flagę Polski.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Ewelina Sikorska oraz opublikowany na portalu Lelkowo: 100 lat Niepodległości
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5