Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zagajach w ogólnopolskiej akcji „BohaterON – włącz historię!”

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.

22 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Zagajach wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „BohaterON – włącz historię!”. Projekt miał na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez przesłanie im symbolicznych kartek.

Przed ich wysłaniem uczniowie wzięli udział w prelekcji dotyczącej Powstania Warszawskiego przygotowaną przez panią Ewelinę Sikorską. Ważną częścią tego spotkania była rozmowa o bohaterstwie w czasach wojny oraz o różnicach w rozumieniu patriotyzmu dziś.

Na zakończenie akcji uczniowie naszej szkoły wypisali kartki do konkretnych powstańców. Wiele z nich miało bardzo osobisty charakter. Obfitowały w wiele pięknych słów wdzięczności i uznania dla poświęcenia uczestników powstania.

Mamy nadzieję, że pocztówki sprawią wielką radość Powstańcom. Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji dziękujemy.

Kampania jest częścią obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, które zaplanowane są w naszej szkole na październik i listopad.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Ewelina Sikorska oraz opublikowany na portalu Lelkowo: Uczniowie w ogólnopolskiej akcji „BohaterON – włącz historię!”
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5