VII Dzień Rodziny w Szkole Podstawowej w Zagajach

2019-05-22 10:33:36(ost. akt: 2019-05-22 10:44:29)

Autor zdjęcia: Ewelina Sikorska

17 maja, mimo niesprzyjającej, deszczowej aury, na placu przy Szkole Podstawowej w Zagajach zjawiło się wiele rodzin, aby świętować VII Dzień Rodziny. Tegorocznej uroczystości przyświecało hasło „Małżeństwo-dobre relacje-silna rodzina” Tego dnia po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że szkoła to nie tylko nauczyciele i uczniowie, ale również rodzice i dziadkowie, na których pomoc i życzliwość możemy liczyć.
Oficjalnego otwarcia festynu dokonała dyrektor szkoły pani Halina Stechnacz-Buśko. Podczas uroczystości głos zabrał Wójt Gminy Lelkowo pan Łukasz Skrzeszewski składając gratulacje za organizację i zachęcił do zabawy łączącej wszystkie pokolenia.

Zabawa rozpoczęła się od występu dzieci z Gminnego Centrum Kultury w Zagajach przygotowanego przez panią Jolantę Grablewską. Kolejną atrakcją był pokaz tańca dziewcząt z Inicjatywy Dance Studio. Widzowie podziwiali umiejętności młodych tancerek, które z wielką gracją i profesjonalizmem zaprezentowały układ taneczny.

Najmłodsi uczestnicy festynu mogli korzystać z wielu przygotowanych atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się animacje taneczne z instruktorami ZUMBA, wybuchowe Science Show. Ponadto można było wziąć udział w warsztatach konstruktorskich z kreatywnymi klockami ZOLO, a także skorzystać z fotobudki oraz malowania twarzy.

Organizatorzy przygotowali również ciekawe konkursy dla dzieci i ich rodzin. Ponadto klub czytelniczy zorganizował akcję czytania książek dla najmłodszych, a jego członkowie przebrani byli za postacie z ulubionych bajek. Dzieci mogły zrobić sobie wspólne zdjęcie z bohaterami oraz wziąć udział w bajkowym malowaniu twarzy.

Po wielu grach i zabawach sportowych można było skosztować kiełbaski z grilla, pysznego ciasta, waty cukrowej oraz napoi, które uzupełniły zapasy energii uczestników festynu.

Zainteresowani mieli możliwość obejrzenia pojazdów Straży Granicznej w Grzechotkach oraz Komendy Powiatowej Policji w Braniewie.

Liczny udział dzieci i ich rodzin w VII Dniu Rodziny dowodzi, że warto organizować takie spotkania rodzinne. Dla wielu jest to jedna z rzadkich okazji wspólnego spędzania wolnego czasu. Piknik rodzinny zapewnił inną formę pogłębiania relacji pomiędzy członkami rodziny w trakcie różnych zabaw i gier na świeżym powietrzu.

Uroczystość mogła się odbyć dzięki wsparciu finansowemu wójta gminy Lelkowo pana Łukasza Skrzeszewskiego oraz długiej liście sponsorów, którzy w różny sposób wsparli tę inicjatywę, a także zaangażowaniu nauczycieli i uczniów. Wszystkim składamy gorące podziękowania.

Impreza pozytywnie wpłynęła na wzmocnienie więzi pomiędzy uczestnikami i była doskonałą okazją do aktywnego, i pożytecznego spędzania wolnego czasu. Rada Rodziców, Dyrektor szkoły i cała społeczność szkolna zapraszają na kolejną imprezę za rok. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku inspiracji i pomysłów organizatorom nie zabraknie, a kolejne spotkanie będzie równie udane.

Źródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5