Uczniowie w ogólnopolskiej akcji „BohaterON – włącz historię!”

2018-10-29 13:25:54(ost. akt: 2018-10-29 13:34:03)

Autor zdjęcia: Ewelina Sikorska

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.
22 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Zagajach wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „BohaterON – włącz historię!”. Projekt miał na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez przesłanie im symbolicznych kartek.

Przed ich wysłaniem uczniowie wzięli udział w prelekcji dotyczącej Powstania Warszawskiego przygotowaną przez panią Ewelinę Sikorską. Ważną częścią tego spotkania była rozmowa o bohaterstwie w czasach wojny oraz o różnicach w rozumieniu patriotyzmu dziś.

Na zakończenie akcji uczniowie naszej szkoły wypisali kartki do konkretnych powstańców. Wiele z nich miało bardzo osobisty charakter. Obfitowały w wiele pięknych słów wdzięczności i uznania dla poświęcenia uczestników powstania.

Mamy nadzieję, że pocztówki sprawią wielką radość Powstańcom. Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji dziękujemy.

Kampania jest częścią obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, które zaplanowane są w naszej szkole na październik i listopad.

Ewelina Sikorska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: EwelinaSikorska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5