21 października - Światowy Dzień Ziemniaka

2018-10-29 13:25:39(ost. akt: 2018-10-29 13:31:16)

Autor zdjęcia: Ewelina Sikorska

Pyra, kartofel, brambor, grula… Polski ziemniak niejedno ma imię. W roli głównej pieczony ziemniak, ale atrakcji przygotowanych dla uczniów naszej szkoły było znacznie więcej.
W piątek 19 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Zagajach obchodzili „Dzień pieczonego ziemniaka”. Inicjatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki p. Agnieszka Sidor i p. Anna Witlińska. W tym dniu ziemniaki stały się pretekstem do wspólnej zabawy.

Na początek każda klasa wspólnie z wychowawcą przygotowała za pomocą ziemniaczanych stempli plakat pani Jesieni. Potem drużyny składające się z przedstawicieli klas 0-6 wykonały ziemniaczane stonogi, wykorzystując w tym celu wykałaczki, pinezki oraz kolorowe bibuły.

Nie zabrakło również specjalnie przygotowanych na ten dzień konkurencji sportowych, w których uczniowie mogli wykazać się swoją sprawnością i kondycją. Zmagania rozpoczęły się od gry „Sadzenie ziemniaków”, która dostarczyła wiele emocji. Następnie drużyny z poszczególnych klas wspólnie w wychowawcami wzięli udział w zabawie pt. „Gorący kartofelek”. Wszyscy bawili się świetnie.

Najbardziej wyczekiwanym momentem była oczywiście wspólna biesiada przy ognisku, degustacja pieczonych ziemniaków i kiełbasek.

Na zakończenie zabawy dzieci zostały nagrodzone dyplomami i drobnymi upominkami.

Dziękujemy Wszystkim uczestnikom za miłą i wesołą zabawę. Kolejny „Dzień Ziemniaka" już za rok.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Artykuł internauty

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5