Pasowani na czytelników

2015-04-03 10:22:36 (ost. akt: 2015-04-03 10:31:46)

Autor zdjęcia: Iwona Popiel

W środę (25 marca) pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Zagajach zostali pasowani na czytelników.
Specjalnie na tę okazję uczniowie z klasy czwartej pod kierunkiem Marii Dańczuk przygotowali krótką część artystyczną, podczas której przekazali wiedzę o książce i bibliotece. Pierwszaki w zgranych zespołach rozwiązywali zagadki, uzupełniali tytuły znanych bajek. Rozpoznawali je na podstawie wylosowanego rekwizytu, a także pięknie opracowali regulamin zachowywania się w bibliotece.

Po części konkursowej uczniowie przyrzekli, że będą szanować książki i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała dyrektor Halina Stechnacz - Buźko. Nasi mali czytelnicy bez zwątpienia zasłużyli na to miano, gdyż wykazali się dużą wiedzą na temat świata książek.

Na zakończenie uroczystości uczniowie klasy pierwszej otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki oraz słodycze.

Iwona Popiel


Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IwonaPopiel

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5