Kurzętnicki Orlik '2012 będzie zmodernizowany

2023-11-25 11:30:00(ost. akt: 2023-11-24 23:41:46)
Moment podpisania umowy na modernizację boiska Orlik

Moment podpisania umowy na modernizację boiska Orlik

Autor zdjęcia: Nadesłane

Boisko Orlik z Kurzętnika będzie zmodernizowane. W Urzędzie Gminy podpisano stosowną umowę, która określa wykonanie prac do połowy maja 2024 roku.
Umowę na wykonanie prac modernizacyjnych kompleksu sportowego „Moje boisko - Orlik 2012” w Kurzętniku” podpisał Piotr Piątek, komisaryczny wójt gminy i Leszek Moczadło, właściciel nowomiejskiej firmy budowlanej. Kwota podpisanego kontraktu opiewa na 695 tysięcy złotych, a termin wykonania prac określony został do 17 maja 2024 roku. Modernizacja kompleksu Orlik współfinansowana jest ze środków pochodzących z w Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu modernizacji kompleksów sportowych "Moje boisko - ORLIK 2012" - Edycja 2022 w kwocie niespełna 311 tysięcy złotych.
Prace modernizacji kurzętnickiego Orlika przewidują m.in. remont budynku socjalno - szatniowego, polegający na usunięciu obiektu i odtworzeniu stanu pierwotnego, oczyszczenie i uzupełnienie granulatu na boisku do piłki nożnej, a także oczyszczenie nawierzchni boiska wielofunkcyjnego wraz z malowaniem linii.
Nastąpi wymiana opraw oświetlenia zewnętrznego, naprawa ogrodzenia z wymianą siatek, wymiana paneli ogrodzeniowych w bramie oraz furtce, a także pionowanie słupów ogrodzenia wyższego wraz z naciągnięciem i poprawą mocowania siatki. Wykonawca dokona wymiany siatek do bramek piłki nożnej, tablic do koszykówki wraz z montażem osłon słupów. Oczyszczone zostaną powierzchnie z kostki betonowej w obrębie budynku socjalno – szatniowego oraz w miejscach stanowiących opaskę boisk sportowych. ul

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5