Seniorzy w Brzoziu Lubawskim bawili się na całego...

2023-10-29 19:26:37(ost. akt: 2023-10-29 19:38:29)
Część oficjalna Dnia Seniora w Brzoziu Lubawskim

Część oficjalna Dnia Seniora w Brzoziu Lubawskim

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W sołectwach gminy Kurzętnik odbywają się Dni Seniora. W ostatnią sobotę taka uroczystość miała miejsce w Brzoziu Lubawskim.
Z zaproszenia Zbigniewa Burzackiego, sołtysa Brzozia Lubawskiego i Rady Sołeckiej, skorzystało około 70 seniorów. Wśród oficjalnych gości imprezy znalazł się Piotr Piątek, komisaryczny wójt gminy Kurzętnik wraz z żoną, ks. Bernard Zakrzewski, proboszcz miejscowej parafii, Magdalena Rynkowska, sekretarz gminy Anna Błaszkowska, dyrektorka Szkoły Podstawowej i Roman Lewicki, szef centrum kultury w Kurzętniku, również z małżonką, a także Dariusz Falkowski, kierujący CUS.
Na początek, z programem artystycznym, wystąpiła grupa trzecioklasistów z miejscowej podstawówki, a następnie głos zabierali oficjalni goście.
— Jestem zaszczycony, że otrzymałem od was zaproszenie. Dziękuję, że mogę z wami świętować Dzień Seniora. Taka chwila nastraja do wspomnień i refleksji. Patrząc na występy waszych wnuków, możecie im przekazać największe wartości, bo kto inny może to zrobić. To jest wasza misja, by łączyć pokolenia — mówił komisarz Piotr Piątek.
Obsługę kulinarną, po raz kolejny, zapewniły niezawodne panie z Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowały wyśmienity poczęstunek.
Impreza nie mogła się obyć bez tańców i kiedy tylko zabrzmiała muzyka, przy stołach robiło się zupełnie pusto. Wspólna zabawa trwała do późnych godzin nocnych. ul

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5