Firma Janpol świętowała srebrny jubileusz

2023-09-14 12:41:51(ost. akt: 2023-09-14 12:52:22)
Wyróżnieni podczas jubileuszowego spotkania

Wyróżnieni podczas jubileuszowego spotkania

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Firma Janpol z Brzozia Lubawskiego świętowała swoje 25-lecie. Była to niewątpliwie okazją do podsumowania dotychczasowych osiągnięć i spojrzenia w przyszłość. Firma jest jednym z liderów w swojej branży i ma ambicje dalszego dynamicznego rozwoju.
Bardziej niż kiedykolwiek jest zaangażowana w zrównoważony rozwój i gospodarkę obiegu zamkniętego. Na szeroką skalę prowadzi prace badawczo- rozwojowe na wielu płaszczyznach.
Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem Jana Falkowskiego, prezesa i założyciela firmy, który przedstawił historię jej rozwoju. Szczególne podziękowania skierował do swoich pracowników, podkreślając, że kapitał ludzki jest najważniejszym czynnikiem trwania i rozwoju firmy. Podziękował również przedsiębiorcom, zarówno tym z polski jak i z Holandii z którymi współpracuje od 25 lat. Mocno wybrzmiały również podziękowania dla jego rodziny, która stanowiła fundament, na którym zbudował firmę. Nie zapomniał podziękować obywatelom Ukrainy których od wielu lat wspiera. „Od dziś mój dom, jest również waszym domem”- tak miał im powiedzieć kiedy wybuchła wojna, przytaczając to w swojej przemowie. Przemówienie tłumaczone było na dwa języki – ukraiński dla pracowników ukraińskich oraz angielski dla przedsiębiorców z Holandii.
W dalszej części uroczystości odbyła się prezentacja multimedialna, w której przybliżono historię firmy i jej najważniejsze osiągnięcia. Pracownicy firmy Janpol również przygotowali niespodziankę dla swojego szefa. Nagrali krótki film z podziękowaniami i wręczyli mu statuetkę. Prezes Falkowski w sposób szczególny podziękował kilkunastu osobom okolicznościowym grawerem oraz koszykiem obfitości za wieloletnią pracę i zaangażowanie. Następnie głos zabierali po kolei przedstawiciele ważnych instytucji z kręgu samorządowo- rządowego medycznego oraz przedsiębiorczego. Kilka słów mieli szanse również powiedzieć pracownicy oraz oficer Ukraińskich Służb Specjalnych. Natomiast pracownicy podziękowali swojemu szefowi za to, że otacza ich opieką i stawia na ich rozwój. W uroczystości jubileuszowej wzięli udział przedstawiciele administracji rządowej i samorządowe oraz przedstawiciele duchowieństwa. Wśród gości byli również przedstawiciele partnerów biznesowych firm z Polski i Holandii oraz szerokie grono naukowców z UWM w Olsztynie i z Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku.
Uroczystość uświetniła oprawa muzyczna, a biesiada przy wspólnych stołach trwała prawie do białego rana. red
***
OSOBY UHONOROWANE NA JUBILEUSZU
Urszula Zagórska, Ryszard Bronowicki, Mirosław Błażewicz, Krzysztof Ladorucki, Benedykt Jankowski, Teresa Jarzębowska, Jerzy Krzyszczak, Elżbieta Górska, Jarosław Ptaszyński, Tomasz Mogielnicki, Janusz Jarzębowski, Irena Wiśniewska, Andrzej Renkiel, Justyna Kołakowska, Roman Falkowski, Marian Falkowski, Bożena Falkowska, Karolina Falkowska, Artur Bartnicki, Krzysztof Ordowski


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5