Z darmowego wejścia na wieżę widokową Kurzej Góry skorzystało cztery tysiące osób

2023-09-05 17:21:11(ost. akt: 2023-09-05 17:26:03)

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Kompleks Kurza Góra w Kurzętniku to miejsce wyjątkowo atrakcyjne turystycznie. Oprócz ośrodka narciarskiego, który oblegany jest zimą, całoroczną funkcję rekreacyjno – edukacyjną pełni wieża widokowa z prowadzącą doń ścieżką. W miniony weekend na wieżę można było wejść bezpłatnie.
Przypomnijmy, że budowę wieży widokowej na Kurzej Górze zapoczątkowano w 2020 roku. Realizatorami konstrukcji z drewna akacjowego byli polscy architekci i cieśle. Sama wieża ma wysokość około 35 metrów wysokości, jednak różnica między szczytem konstrukcji i stacją dolną wynosi 70 metrów. By dojść do wieży trzeba pieszo pokonać po drewnianej kładce odległość prawie 2 kilometrów.
Ostatnio zarządzający ośrodkiem zdecydowali, że w ciągu jednego dnia można będzie przejść ścieżką na wieżę bezpłatnie. Propozycja dotyczyła tylko mieszkańców powiatu nowomiejskiego. Promocyjny dzień cieszył się ogromnym powodzeniem, bowiem wydano prawie 4 tysiące opasek uprawniających do wstępu, o czym poinformował Andrzej Andrzejewski, przedstawiciel ośrodka Kurza Góra. ul

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5