Krzemieniewo gościło dożynki gminy Kurzętnik

2023-08-29 00:47:19(ost. akt: 2023-08-29 00:59:58)
KGW z Krzemieniewa na stanowisku...

KGW z Krzemieniewa na stanowisku...

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Tegoroczne Gminno - Parafialne Dożynki gminy Kurzętnik gościły w Krzemieniewie. Jak każe Polska tradycja, uroczystości rozpoczęła uroczysta msza święta, potem była część oficjalna a następnie wspólna biesiada oraz zabawa.
Dożynki, jak zaznaczali organizatorzy, to przede wszystkim czas refleksji i podsumowań, ale również podziękowań ludziom pracującym na roli. W Krzemieniewie były to okazałe wieńce dożynkowe, wspaniały korowód, parada maszyn rolniczych, udekorowana wieś, niezwykłe stoiska, bogato zastawione regionalnymi smakołykami i zacni goście. W tym gronie znaleźli się m.in. posłowie Zbigniew Ziejewski, Robert Gontarz i Zbigniew Babalski. Obecna była Bogusława Orzechowska, senator RP. Powiat nowomiejski reprezentował starosta Andrzej Ochlak. Nie mogło zabraknąć gospodarza, Piotra Piątka, komisarycznego wójta gminy Kurzętnik. On to w towarzystwie parlamentarzystów wręczał wyróżnienia rolnikom.
Role starostów dożynek w tym roku pełnili Beata Ulińska oraz Mariusz Rochewicz, rolnicy z Krzemieniewa.
Tradycyjny konkurs wieńców dożynkowych wygrało KGW Romanowo, za co otrzymało nagrodę rzeczową wartości 800 złotych. Drugie miejsce przypadło KGW w Szafarni (700 złotych) i trzecie KGW w Tereszewie (600 złotych).
Artystyczną oprawę dożynkowego święta zapewnili zawsze niezawodni wykonawcy związani z Gminnym Centrum Kultury. Zagrała orkiestra dęta pod batutą Mariusza Brzezickiego, zaśpiewały znane Kurczaczki i Anibabki — zespoły prowadzone przez Annę Lewicką.
W części rozrywkowej na scenie zaprezentował się zespół Kayla, a następnie Markus P. Końcowym akcentem, przed balem pod chmurką, był zespół MIG, w którego składzie występuje rodzeństwo. Publiczność żywo reagowała na utwory grupy, które, jak się okazało, doskonale znała. Na koniec bawił gości swoją muzyką Pan Grajek.
Krzemieniewo dało z siebie wszystko, by dożynki wypadły jak najlepiej i by goście wyjechali z dożynek zadowoleni. Tak też się stało. Na sukces zapracowało wielu mieszkańców na czele z sołtysem Mariuszem Klimkiem, który uwijał się przy organizacji imprezy i podczas jej trwania.
Słowa uznania należą się także Kołom Gospodyń Wiejskich z całej gminy, których stoiska przepełnione były lokalnymi smakołykami.
Stanisław R. Ulatowski


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5