Młode dęby posadzono w Leśnictwie Tęgowiec

2022-11-18 19:55:22(ost. akt: 2022-11-18 20:10:07)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Gremialne sadzenie drzew odbyło się w piątek, w godzinach południowych, niedaleko dawnej stacji Kaługa. Jest to teren Leśnictwa Tęgowiec i tam trafiły sadzonki dębów. W akcji brała udział młodzież ze szkoły w Kurzętniku oraz zaproszeni goście.
Organizatorem akcji „Wspólne sadzenie drzew” była gmina Kurzętnik wraz z partnerami — Nadleśnictwem Brodnica, Szkołą Podstawową im. Władysława Jagiełły i Centrum Usług społecznych w Kurzętniku. Organizatorzy akcji przygotowali szczególną oprawę, bowiem w lesie koło Kaługi rozpalono ognisko i na wszystkich uczestników sadzenia drzewek czekał po pracy poczęstunek. Do pracy prze sadzeniu lasu przystąpiła nie tylko młodzież, ale również przybyli goście, wśród których znaleźli się parlamentarzyści Zbigniew Babalski i Robert Gontarz.
Wcześniej, przy ognisku, spotkanie otworzył Piotr Piątek, komisaryczny wójt gminy Kurzętnik. Głos zabierali także posłowie oraz Dariusz Gnaciński, p.o. nadleśniczego w Nadleśnictwie Brodnica.
Rezultatem akcji „Wspólne sadzenie drzew” było 45 arów powierzchni, które obsadzono młodymi dębami.
Na miejscu swoje stoisko z materiałami promocyjnymi rozstawiło Nadleśnictwo Brodnica. Na koniec chętni mogli otrzymać sadzonki drzew pochodzące ze szkółki nadleśnictwa. Chętnych było wielu i w ten sposób dodatkowa zieleń pojawi się także przy domach i posesjach. ul

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5