Punkt zbiórki darów w Kurzętniku już działa

2022-02-28 21:02:00(ost. akt: 2022-02-28 21:16:05)
W punkcie odbioru darów w Kurzętniku

W punkcie odbioru darów w Kurzętniku

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Od poniedziałku mieszkańcy gminy Kurzętnik mogą znosić dary dla Ukraińców do Centrum Usług Społecznych w Kurzętniku. To gminne "centrum dowodzenia". Tu koordynowane są działania na terenie kurzętnickiej gminy.
Od poniedziałku, 28 lutego 2022 roku, rozpoczęto zbiórkę środków medycznych, chemicznych oraz żywności z długim terminem ważności w gminie Kurzętnik. Zbiórka odbywa się w Centrum Usług Społecznych w Kurzętniku przy ul. Kościuszki 17 w godz. 8 – 18. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 56/ 474 44 99. Wiele osób już odwiedziło punkt zbiórki darów dla poszkodowanych wojną mieszkańców Ukrainy, bo każdy chce dołożyć swoją "cegiełkę".

Lista produktów i środków, które mogą być przekazane potrzebującym na Ukrainie (w tym oczekującym przed przejściami granicznymi).

*ODZIEŻ I OKRYCIE: koce zwykłe i termiczne, śpiwory, podkładki pod materac do spania z wodoodpornej folii aluminiowej, materace, ubrania (nowe lub używane w dobrym stanie), płaszcze przeciwdeszczowe.

*ŚRODKI HIGIENY I CZYSTOŚCI: płyny do kąpieli/pod prysznic/mydło, dezodoranty, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, grzebienie, bielizna damska, męska, dziecięca, podpaski,
pampersy, pieluchy dla dorosłych, papier toaletowy i ręczniki papierowe, ręczniki (w tym z mikrofibry), worki na śmieci, środki dezyfekujące/alkohol do dezynfekcji, maski filtrujące lub jednorazowe.

*ŻYWNOŚĆ: woda, żywność do szybkiego przygotowania (instant), batony (w tym energetyczne), bakalie, orzechy, konserwy,
makarony, płatki zbożowe do szybkiego przygotowania, narzędzia kuchenne jednorazowego lub wielokrotnego użytku: talerz głęboki, łyżka, widelec, nóż, szkło (silikon spożywczy lub plastik).

*INNE: zapałki, baterie, powerbanki, latarki, świece, zestawy pierwszej pomocy, podstawowe środki medyczne (witaminy, środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na kaszel i przeziębienie).

Grażyna Jonowska
W punkcie odbioru darów w Kurzętniku

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5