Jubileuszowo w kurzętnickiej firmie Expom

2021-12-23 17:45:00(ost. akt: 2021-12-24 00:03:50)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Firma Expom S.A. z Kurzętnika, specjalizująca się w wytwarzaniu konstrukcji stalowych, świętowała w czwartek swoje 30-lecie, jako Spółka Akcyjna. Uroczystość powiązano z zakładową wigilią, w której udział wzięli pracownicy wraz z zarządem firmy oraz zaproszeni goście.
Tak doprawdy historia firmy sięga 1952 roku, kiedy to powstał Gminny Ośrodek Maszynowy. Tak więc w przyszłym roku świętowane będzie 70-lecie zakładu od początku jego powstania.
Uroczystość połączono z otwarciem nowej hali i przecięciem przez gości symbolicznej wstęgi.
Wśród oficjalnych gości znaleźli się m.in. Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa, Zbigniew Ziejewski, poseł na Sejm RP, Andrzej Ochlak, starosta nowomiejski i Wojciech Dereszewki, wójt gminy Kurzętnik. Przybyłych na uroczystość przywitał Rafał Domżalski, prezes zarządu spółki, natomiast historię firmy, w telegraficznym skrócie, przedstawiła Adrianna Kuhn, dyrektor d/s administracyjnych.
Jubileusz był doskonałą okazją do uhonorowania pracowników legitymujących się różnym stażem pracy w kurzętnickiej firmie. Uroczystość ubogaciły występy artystyczne dzieci z patronackiej Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Mieście oraz zaproszonej wokalistki i kabaretu. ul

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5