Przyjazna przystań dla kajakarzy

2021-12-05 11:57:40 (ost. akt: 2021-12-05 12:02:07)
Nowa altana na przystani w Kurzętniku

Nowa altana na przystani w Kurzętniku

Autor zdjęcia: Nadesłane

Powstały kolejne elementy infrastruktury przystani kajakowej nad Drwęcą w Kurzętniku. Obiekt jest dostępny i mogą z niego korzystać nie tylko kajakarze, ale również mieszkańcy oraz ich goście.
Przystań w Kurzętniku, z pierwszymi urządzeniami dla wodniaków, powstała około dziesięciu lat temu. Miejsce od początku okazało się przyjazne amatorom turystyki kajakowej. W sezonie letnim i poza nim, z tego miejsca często korzystały grupy wodniaków.
Władze gminy nie poprzestały na tym, co zbudowano i dzięki dofinansowaniu, w kwocie 18,5 tysiąca złotych, z Urzędu Marszałkowskiego wybudowały dużą altanę drewnianą ze stołami i ławkami. W środku altany powstało palenisko z podwieszanym grillem. Dodatkowo obok wykonano miejsce na ognisko z ławkami oraz ustawiono kosz do segregacji odpadów. — Dzięki realizacji projektu powstało miejsce przyjazne kajakarzom z zadaszonym miejscem do spożywania posiłków oraz z bezpiecznym miejscem na ognisko — mówi Adam Zapałowski, zastępca wójta gminy.
Całkowite koszty rozbudowy przystani wynoszą niespełna 47 tysięcy złotych, z czego 5 tysięcy złotych, to wkład partnera — miejscowego zakładu komunalnego. Reszta funduszy — 23,5 tysiąca złotych pochodziła z budżetu gminy. ul

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5