Wojewódzki turniej wygrali gospodarze z Tereszewa

2021-12-02 15:29:48(ost. akt: 2021-12-02 17:17:57)
Podczas turnieju w Tereszewie

Podczas turnieju w Tereszewie

Autor zdjęcia: SP Tereszewo

W Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie odbył się VII Wojewódzki Turniej Klas I -III „Jestem sprawny na 6”. Wygrali gospodarze.
Rywalizowali przedstawiciele czterech szkół podstawowych. Z powiatu nowomiejskiego były drużyny ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Tylicach oraz gospodarze ze szkoły w Tereszewie. Oprócz nich na turniej przyjechali uczniowie szkoły w Wilkasach oraz przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Nidzicy.

Wioletta Kozłowska, dyrektorka szkoły w Tereszewie przywitała uczestników zmagań oraz gości - Andrzeja Ochlaka, starostę powiatu nowomiejskiego, Justynę Sobiesiak, kierowniczkę Referatu Oświaty w Kurzętniku i Mirosława Urbanowskiego, wiceprzewodniczącego Warmińsko - Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Olsztynie.

Podczas zawodów Wioletta Kozłowska odebrała od starosty dla szkoły „Zbiorową odznakę za zasługi w rozwoju sportu młodzieży szkolnej”.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał Zdzisław Lewalski, sędzia główny wraz z sędziami z Podkolegium Sędziów z Nowego Miasta. Obsługę medyczną zapewniła pielęgniarka Dorota Paszkowska, ale na szczęście nikt nie potrzebował jej pomocy.

Było pięć konkurencji: bieg z woreczkami, kozłowanie piłki koszykowej, unihokej, piłka siatkowa w tunelu oraz skoki kangura. Rywalizację wygrali gospodarze – uczniowie ze szkoły w Tereszewie. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Tylic, a trzecie dzieci z Wilkas. Wszystkie zespoły otrzymały puchary i dyplomy, a zespoły, które stanęły na podium - złote, srebrne i brązowe medale.
Grażyna Jonowska


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5