Marcin Daniec z charytatywnym przesłaniem

2021-11-25 14:48:02 (ost. akt: 2021-11-25 15:19:07)
Marcin Daniec w Kurzętniku

Marcin Daniec w Kurzętniku

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Na sali kurzętnickiego zespołu szkół, wystąpił Marcin Daniec, znany mistrz sztuki kabaretowej. Był to koncert charytatywny.
Występ miał charytatywny wymiar, bowiem organizatorzy — Centrum Usług Społecznych w Kurzętniku wraz z Urzędem Gminy, część kwoty ze sprzedanych biletów przeznaczy na leczenie Bernarda Mejki, mieszkańca Kurzętnika, który uległ poważnemu wypadkowi i jest w stanie śpiączki.
Widownię przywitali Wojciech Dereszewski, wójt gminy i Roman Lewicki, dyrektor CUS w Kurzętniku. Potem na scenie pojawił się Marcin Daniec, który szybko nawiązał kontakt z publicznością, tym bardziej, że jego występ w dużej mierze nawiązywał do wątków lokalnych, dotyczących Kurzętnika i osoby szefa samorządu gminnego, a także Nowego Miasta i trwających remontów w centrum.
Tu warto nadmienić, że artysta był autentycznie wzruszony inicjatywą pomocy dla pana Bernarda, poszkodowanego w wypadku.
Na koniec występu artysta licytował dwa fanty. Był to zestaw gadżetów, które przekazała gmina Kurzętnik i książka z jego dedykacją, którą osobiście ufundował. Zestaw poszedł za 200 złotych, natomiast książka kupiona została za kwotę 500 złotych. Te pieniądze również trafią na leczenie Bernarda Mejki.
Stanisław R. Ulatowski

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5