Tymczasowy areszt dla mieszkańca gminy Kurzętnik

2021-11-22 17:40:26 (ost. akt: 2021-11-22 17:43:41)
Zatrzymany mężczyzna

Zatrzymany mężczyzna

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

Kajdanki zatrzasnęły się na rękach 34-letniego mieszkańca gminy Kurzętnik. Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych pod zarzutem kradzieży z włamaniem do apteki i sklepu ogrodniczego. W jego mieszkaniu zabezpieczono też narkotyki. Usłyszał zarzuty. Został tymczasowo aresztowany.
Nowomiejscy kryminalni zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży z włamaniem do sklepu ogrodniczego w Nowym Mieście Lubawskim i apteki na terenie gminy Grodziczno. Łupem sprawcy były środki ochrony roślin, nasiona, środki owadobójcze i gryzoniobójcze o wartości blisko 20 tys. zł oraz leki różnego rodzaju, kosmetyki i artykuły medyczne o wartości nie mniejszej niż 15 tyś złotych. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów.
 
Podczas przeszukania mieszkania zajmowanego przez podejrzanego policjanci znaleźli także środek odurzający w postaci marihuany i substancję psychotropową w postaci amfetaminy.
 
Mężczyzna usłyszał ponadto zarzuty zniszczenia mienia budynku aptecznego i zniszczenia dostępu do danych informatycznych znajdujących się na dyskach komputerów.
 
Za kradzież z włamaniem zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku kara może być wyższa, bowiem sprawca działał w warunkach tzw. „recydywy”.
KPP Nowe Miasto
 

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5