103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w marzęcickiej szkole

2021-11-13 16:46:22 (ost. akt: 2021-11-13 16:49:32)
Podczas akademii w szkole w Marzęcicach

Podczas akademii w szkole w Marzęcicach

Autor zdjęcia: SP Marzęcice

11 listopada to ważne święto narodowe w Polsce. W przededniu Święta Niepodległości na akademiach zgromadzili się przedszkolacy i uczniowie klas I-III, a następnie młodzież z klas IV-VIII szkoły w Marzęcicach oraz nauczyciele i pracownicy obsługi, by radośnie świętować odzyskanie przez Polskę niepodległości .
W ramach kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” uroczystości rozpoczęto odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. O godzinie 11.11 cała marzęcicka placówka rozbrzmiała gromkim i radosnym śpiewem. Młodsi uczniowie hymn zaśpiewali w swoich klasach, natomiast starsi Mazurkiem Dąbrowskiego rozpoczęli uroczystą akademię z okazji Święta Niepodległości przygotowaną przez uczniów klasy V, solistów i chórek szkolny.

Przedstawili oni montaż słowno-muzyczny. Była to pięknie opowiedziana i wyśpiewana lekcja historii Polski, patriotyzmu i polskości. Młodzieży udało się stworzyć nastrój powagi, refleksji, a nawet wzruszenia.

Warto nadmienić, że uczniowie będą mieli okazję wystąpić także przed szerszą publicznością w poniedziałek 15.11.2021r. w Centrum Usług Społecznych w Kurzętniku i uświetnią swoim przedstawieniem gminne obchody Święta Niepodległości.
SP Marzęcice


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5