W podziękowaniu honorowym krwiodawcom...

2021-10-30 17:53:13 (ost. akt: 2021-10-30 17:55:52)

Autor zdjęcia: Marcin Sarnowski

Sobota była dniem wyjątkowo uroczystym dla grupy krwiodawców skupionych w Oddziale Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża. W kurzętnickim Centrum Usług Społecznych odbyła się doroczna akademia z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa.
Halina Kleinowska, sekretarz oddziału rejonowego PCK przypomniała, że od 1958 roku Polski Czerwony Krzyż objął patronat nad ideą honorowego krwiodawstwa. Pamiętać też należy, że krew jest najcenniejszym i niezastąpionym darem, jaki można przekazać drugiemu człowiekowi. — O tym, jak jest ona cenna przekonali się ci, którzy z powodu choroby bądź wypadku stali się jej biorcami — dodała Halina Kleinowska.
Przy nowomiejskim oddziale rejonowym PCK zrzeszonych jest 54 krwiodawcy. Jest to najliczniejszy klub. Klub HDK przy komendzie powiatowej straży pożarnej liczy 48 członków, natomiast klub przy Zespole Szkół im. CK Norwida ma 10 członków. Jest także klub w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku, zrzeszający również 10 młodych krwiodawców.
W tym roku odbyły się otwarte akcje poboru krwi na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście. W siedmiu akcjach wzięło udział 137 krwiodawców, co dało w efekcie prawie 62 litry oddanej krwi. Z powodu panującej pandemii nie odbyły się zaplanowane akcje w szkołach. — Już dziś zapraszamy chętnych do oddawania krwi w dniu 27 listopada w komendzie powiatowej straży w Nowym Mieście — informuje Halina Kleinowska.
Dni Honorowego Krwiodawstwa są okazją do podziękowania wszystkim oddającym krew, a szczególnie osobom wyróżniającym się i aktywnym krwiodawcom. Właśnie o nich przeczytamy w następnym wydaniu „Gazety Nowomiejskiej. Dziś odnotujemy jedno szczególne
wyróżnienie — „Kryształowe Serce”, które wręczono Adamowi Lewandowskiemu z Nowego Miasta. Zostało ono przyznane za wybitne zasługi w rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.
Przerywnikiem artystycznym były występy młodych wokalistek, które przygotowała Monika Weisgerber. ul

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5