Jest w orkiestrach dętych jakaś siła...

2021-09-13 20:54:34 (ost. akt: 2021-09-13 20:59:23)
Gra orkiestra z Kurzętnika

Gra orkiestra z Kurzętnika

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Życie kulturalne Kurzętnika w minioną niedzielę zdominowały orkiestry dęte. Kurzętnickie Impresje Orkiestr Dętych, to tradycja trwająca już od 7 lat. Koneserzy instrumentów dętych wysłuchali koncertów zespołów z Lubawy, Olsztyna, Krzynowłogi Małej i z Kurzętnika.
Organizatorem impresji było Centrum Usług Społecznych z Kurzętnika. Z zaproszenia skorzystały: Orkiestra Akademicka Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie pod dyrekcją Rafała Krauze, Miejska Orkiestra Dęta z Lubawy, którą dyryguje Mateusz Raczyński, Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Krzynowłodze Małej k. Przasnysza pod dyrekcją Sylwestra Stolarczyka i znana wszystkim Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy CUS w Kurzętniku, którą prowadzi Mariusz Brzezicki. W godzinach przedpołudniowych trzy orkiestry zagrały podczas mszy w kościołach Brzozia Lubawskiego, Mikołajek i Kurzętnika.
Święto z „zadęciem” rozpoczął koncert zespołów na kurzętnickim rynku. Jednym z utworów, który zagrały wspólnie trzy kapele był Marsz Kurzętnicki. Zespołami w tym momencie dyrygował Mariusz Brzezicki. Drugim utworem były „Orkiestry Dęte” pod dyrekcją Mateusza Raczyńskiego.
W godzinach popołudniowych impreza przeniosła się do zamkowego amfiteatru. Tam każdy z zespołów zagrał kilka utworów, za co publiczność nagradzała wykonawców gromkimi brawami, domagając się bisów. Jako, że impresje nie miały charakteru konkursu, wszystkie zespoły otrzymały na pamiątke jednakowe statuetki.
Po zakończeniu prezentacji w amfiteatrze, w Centrum Usług społecznych zorganizowano dyskotekę integracyjną dla członków zespołów biorących udział w impresjach.ul

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5