Grali w badmintona i wrócili z nagrodami

2021-08-30 14:42:18(ost. akt: 2021-08-30 15:53:53)
Wspólne zdjęcia przed rozpoczęciem turnieju

Wspólne zdjęcia przed rozpoczęciem turnieju

Autor zdjęcia: Nadesłane

Hala sportowa Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku była areną XI Turnieju Badmintona Osób Niepełnosprawnych. Zawody zostały zorganizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Oddziału Miejskiego w Nowym Mieście.
Turniej badmintona osób niepełnosprawnych na stałe wpisał się w kalendarz imprez z udziałem osób placówek opiekuńczych z powiatu nowomiejskiego. W tegorocznych zawodach rozgrywki odbywały się w czterech kategoriach: seniorzy kobiety, seniorzy mężczyźni, dorośli kobiety, dorośli mężczyźni. Rywalizowali z sobą uczestnicy trzech placówek z terenu powiatu nowomiejskiego. Był to Dom Pomocy Społecznej w Grodzicznie, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Mieście i nowomiejski Warsztat Terapii Zajęciowej. — W czasie zawodów serwowana była pyszna zupa pomidorowa, a także każdy z uczestników oraz kibiców otrzymał słodki upominek — mówi Karina Leliwa, szefowa WTZ w Nowym Mieście.
Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali medale oraz nagrody rzeczowe. Nie zabrakło także pucharów dla najlepszych drużyn zawodów. Tu trzeba odnotować, że pierwsze miejsce drużynowo zajął WTZ z Nowego Miasta przed PŚDS Nowe Miasto i DPS w Grodzicznie.


NAJLEPSI W ZAWODACH
*Kat. dorośli – mężczyźni: 1. Dariusz Rybacki (WTZ), 2. Piotr Zaborski (PŚDS), 3. Leszek Bacior (WTZ)
*Kat. dorośli – kobiety: 1. Monika Matyjak (PŚDS), 2. Monika Wiechowska (PŚDS), 3. Karolina Rzymska (PŚDS)
*Kat. seniorzy – kobiety: 1. Krystyna Zawacka (WTZ), 2. Teresa Laskowska (WTZ), 3. Bożena Mańska (WTZ)
*Kat. seniorzy – mężczyźni: 1. Józef Wróblewski (DPS), 2. Roman Widźgowski (DPS), 3. Wiesław Wadecki (DPS)
ul


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5