Był Przegląd Pieśni Religijnej w Kurzętniku

2021-07-26 16:59:23(ost. akt: 2021-07-26 17:05:22)
Po zakończeniu muzycznego spotkania wszyscy stanęli do pamiątkowej fotografii

Po zakończeniu muzycznego spotkania wszyscy stanęli do pamiątkowej fotografii

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W kurzętnickim amfiteatrze odbył się IX Przegląd Pieśni Religijnej. Zaśpiewali młodzi wokaliści. Jury wybrało osobowość przeglądu. Tytuł przyznało małej nowomieszczance Julii Zatorskiej.
Zebranych powitali Roman Lewicki, dyrektor Centrum Usług Społecznych w Kurzętniku oraz reprezenteująca wójta kurzętnickiej gminy Anna Weisgerber z Urzędu Gminy w Kurzętniku.

Impreza miała charakter przeglądu, nie było wygranych i przegranych, a każdy wykonawca otrzymał statuetkę aniołka i pamiątkowy dyplom.
— Co roku jednak wybieramy osobowość przeglądu — wyjaśniała Anna Lewicka, koordynatorka spotkania, która przedstawiła jury.
W komisji zasiedli Anna Weisgerber z Urzędu Gminy w Kurzętniku, Grażyna Jonowska z „Gazety Nowomiejskiej” oraz Artur Backiel, nowy organista w kościele w Nowym Mieście Lubawskim.

Na początek dwie pieśni religijne zaśpiewały kurzętnickie „Anibabki”. Potem przed zebraną w niedzielne popołudnie publicznością zaprezentowało się 13 solistek. Każda zaśpiewała jedną pieśń o tematyce religijnej, dużo było maryjnych. Były to: Zofia Sendzikowska oraz Bianka Kusińska z Marzęcic, Agata i Marcelina Titz z Zajączkowa, Julia Zatorska z Nowego Miasta, Martyna Poniewska z Lidzbarka Welskiego, Jagoda Prokop, Honorata i Martyna Nowińskie - mieszkanki Kurzętnika, Weronika Wyżlic z Prątnicy, Zuzanna Lenga oraz Maja Ossowska z Mikołajek i Maria Gruźlewska z Bratuszewa. Dwie pieśni zaśpiewała schola „Latorośle” z Parafii pw. św. Wojciecha w Lidzbarku Welskim.
Na koniec przyszedł czas na ogłoszenie werdyktu jury. Wyniki zaprezentował ks. kan. Andrzej Ziegiert, nowy proboszcz kurzętnickiej parafii. Zaszczytny tytuł przyznano małej Julii Zatroskiej, która otrzymała okazały puchar.
Grażyna Jonowska


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5