Wojciech Dereszewski, wójt Gminy Kurzętnik: Gmina z niecierpliwością czeka na zniesienie obostrzeń...

2021-04-23 14:15:52 (ost. akt: 2021-04-23 14:27:01)
Wójt Gminy Kurzętnik – Wojciech Dereszewski

Wójt Gminy Kurzętnik – Wojciech Dereszewski

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Wszyscy mamy nadzieję, że tym razem uda się nam zdławić koronawirusa. Na razie to jednak tylko nadzieja, choć widać, że wirus traci w Polsce impet. Dlatego coraz częściej słychać głosy, aby przyspieszyć znoszenie restrykcji związanych z Covidem.
Inni wręcz odwrotnie nawołują do wstrzemięźliwości, bo już raz przed latem ubiegłego roku pospieszyliśmy się. Tym razem w naszej rubryce nie pytamy o zdanie samorządowców. Pytamy ich o to, czego chcą ich wyborcy? Chcą jak najszybciej zdjąć maski i zaprosić do nas turystów czy też raczej wolą dmuchać na zimne.
Igor Hrywna, redaktor naczelny „Gazety Olsztyńskiej”

O wypowiedź poprosiliśmy Wojciecha Dereszewskiego, wójta Gminy Kurzętnik

Gmina Kurzętnik z niecierpliwością czeka na zniesienie obostrzeń. Jestem zwolennikiem złagodzenia ograniczeń i jak najszybszego odmrażania gospodarki. Szczególną ochroną należy objąć przedsiębiorców zamkniętych obecnie branż, aby umożliwić im wznowienie działalności. Chciałbym, aby dzieci i młodzież wróciły już do szkół by zapewnić im prawidłowy rozwój społeczny i emocjonalny.
Jako Urząd praktycznie nie ograniczamy swojej działalności. Zapewniamy mieszkańcom możliwość załatwiania spraw osobiście i elektronicznie, bez wychodzenia z domu. Nasze przedszkola i żłobek działają normalnie poza niewielkimi przerwami spowodowanymi odgórnym nakazem zamknięcia.
Gmina Kurzętnik obrała kurs na dynamiczny rozwój. Mimo pandemii w 2020 r. na inwestycje wydaliśmy aż prawie 12 mln zł . Stawiamy na ograniczanie wydatków bieżących, a oszczędności przeznaczamy na dalszy rozwój gminy.
Pandemia koronawirusa ma negatywny wpływ na gospodarkę, codzienne nawyki, metody pracy i edukację. I choć wszystkie skutki pandemii COVID-19 poznamy dopiero za jakiś czas, już teraz możemy obserwować jej wyraźny wpływ na relacje społeczne, w tym te z najbliższą rodziną.
Mam nadzieję, że już w czerwcu odbędzie się Triathlon Kurzętnik 2021, na który serdecznie Państwa zapraszamy. Wszyscy dziś tęsknimy za lokalnymi imprezami w plenerze. Idzie wiosna - odmrażajmy gospodarkę.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5