Po uderzeniu osobówką w drzewo, nieprzytomnego kierowcę w ciężkim stanie, zabrał śmigłowiec

2021-02-12 13:57:20 (ost. akt: 2021-02-12 14:18:26)
Golf po wypadku na drodze powiatowej w Tomaszewie

Golf po wypadku na drodze powiatowej w Tomaszewie

Autor zdjęcia: PSP Nowe Miasto

Przykry w skutkach wypadek wydarzył się w piątkowy poranek na drodze powiatowej pomiędzy Bałówkami i Tereszewem. Kierowca golfem uderzył w drzewo. Zabrał go śmigłowiec LPR.
Wszyscy wiemy, jakie warunki panują obecnie na naszych drogach. W ogromnej większości nawierzchnie są śliskie i o kolizję lub wypadek nietrudno.

Właśnie niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze było przyczyną przykrego w skutkach zdarzenia. Jadący samochodem osobowym golf, 32 – letni mieszkaniec Szafarni, nie zachował należytej ostrożności i uderzył w przydrożne drzewo. Wypadek wydarzył się na drodze powiatowej w Tomaszewie.

Z informacji st. kpt. Krzysztofa Szałkowskiego z nowomiejskiej komendy powiatowej PSP wynika że, po przybyciu zastępów straży, poszkodowany mężczyzna był w stanie ciężkim, nieprzytomny. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Maszyna przyleciała z Płocka i zabrała 32 – latka do szpitala w Olsztynie. Na miejscu, oprócz służb Zespołu Ratownictwa Medycznego i policji, w akcji ratunkowej brała udział JRG z Nowego Miasta oraz strażacy ochotnicy z Marzęcic oraz Tereszewa. ul
DZIĘKUJEMY CZYTELNIKOM "GAZETY NOWOMIEJSKIEJ" ZA PRZESŁANE ZDJĘCIA

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5