Martwa nastolatka znaleziona przy strumieniu w Kurzętniku. Trwa śledztwo...

2021-01-13 19:05:51 (ost. akt: 2021-01-14 06:47:38)
Miejsce, w którym znaleziono martwą 13 - latkę

Miejsce, w którym znaleziono martwą 13 - latkę

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W poniedziałek, 11 stycznia, odbyła się sekcja zwłok 13-latki, którą znaleziono martwą obok strumienia w Kurzętniku. Trwa śledztwo, które prowadzone jest w sprawie. Żadnej osobie w związku z zaistniałym zdarzeniem nie zostały przedstawione zarzuty.
Przypomnijmy, że w piątek, 8 stycznia 2021 roku, w godzinach przedpołudniowych przypadkowy przechodzień zauważył niedaleko zamieszkałych zabudowań i w sąsiedztwa pustostanu, nastolatkę leżącą przy strumieniu, który jest dopływem Drwęcy. Powiadomiona została policja oraz prokurator.

Wiadomo, że dziewczyna była od 3 lat podopieczną Domu Dziecka w Pacółtowie. Sprawiała problemy wychowawcze. Obecnie przebywała w jednym z ośrodków socjoterapii. Pochodziła z podlubawskiej wsi. Na ferie przyjechała do Pacółtowa i stamtąd, w czwartek - 7 stycznia, samowolnie się oddaliła. Po tym fakcie rozpoczęto jej poszukiwania. W sobotnie przedpołudnie nastolatkę znaleziono martwą.

Prokurator okręgowy w Elblągu informuje, że w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Mieście toczy się postępowanie przygotowawcze zmierzające do wyjaśnienia okoliczności oraz przyczyny śmierci 13-letniej podopiecznej Domu Dziecka w Pacółtowie. Z dokonanych wstępnych ustaleń wynika, że małoletnia po raz ostatni widziana była na terenie placówki wychowawczej, w której była umieszczona, poprzedniego dnia w godzinach popołudniowych. W chwili obecnej w sprawie podejmowane są liczne czynności procesowe zmierzające do szczegółowego wyjaśnienia przebiegu zdarzeń, które miały miejsce w czasie od opuszczenia przez małoletnią pokrzywdzoną Domu Dziecka w Pacółtowie do chwili jej śmierci. Postępowanie przygotowawcze prowadzone jest w kierunku ewentualnego zaistnienia przestępstwa kwalifikowanego z art. 155 kodeksu karnego (nieumyślne spowodowanie śmierci).

Aktualnie śledztwo prowadzone jest w sprawie i żadnej osobie w związku z zaistniałym zdarzeniem nie zostały przedstawione zarzuty. Według wstępnej opinii przyczyną śmierci nastolatki było wychłodzenie. W trakcie poniedziałkowej sekcji zwłok pobrano materiał biologiczny, który wykaże, czy w organizmie nie było alkoholu lub innych środków odurzających. Na wynik trzeba poczekać tydzień lub dłużej. Dodam, że wykluczamy działanie osób trzecich lub utonięcie 13-latki — powiedział w minioną środę prokurator Sławomir Karmowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu.
Stanisław R. UlatowskiKomentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. :((( #3040624 | 77.114.*.* 14 sty 2021 08:45

  13 lat to dziecko ,masakra jakaś miejmy nadzieję że policja się wykaże .

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Lol #3040521 | 185.144.*.* 13 sty 2021 23:59

   Jak u nas się szybko coś wyklucza... A skąd pewność, że np. ktoś jej czegoś nie zapodał? Jeszcze nie ma wyników badań toksykologicznych. Może trzeba poczekać na te wyniki i wtedy też wziąć pod uwagę różne scenariusze.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5