Nasi zawodnicy na mistrzostwach w Olsztynie

2020-11-23 12:46:29(ost. akt: 2020-11-23 13:01:37)
Kurzętniccy zawodnicy i trenerzy w Olsztynie

Autor zdjęcia: Fot. Nadesłane

W dniu 21.11.2020 r. w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Warmińsko - Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Podnoszeniu Ciężarów. W mistrzostwach wystartowała zawodniczka i sześciu zawodników LUKS „Zamek - Expom” Kurzętnik.
W kategorii open kobiet zwyciężyła Martyna Stępień, która zaliczyła bardzo udany start, poparty nowymi rekordami życiowymi w podrzucie i dwuboju. Martyna osiągnęła w rwaniu 50 kg (wyrównany rekord), w podrzucie 61 kg i dwuboju 111 kg. W kat. wag. 61 kg mężczyzn drugie miejsce zajął Paweł Kowalczyk z nowymi rekordami życiowymi we wszystkich bojach tj. 69 kg w rwaniu, 80 kg w podrzucie i 149 kg w dwuboju. W kat. wag. 67 kg rewelacyjny start zaliczył Nikodem Kowalczyk, który swój rekord w dwuboju poprawił aż o 14 kg. Nikodem zajął drugie miejsce osiągając w dwuboju 159 kg na co złożyło się 74 kg w rwaniu i 85 kg w dwuboju,  Nikodem zajął także drugie miejsce open w gronie piętnastolatków. W kat. wag. 81 kg zdecydowanie  zwyciężył Kamil Kłosowski który w dwuboju osiągnął 204 kg, w rwaniu 90 kg i w podrzucie 114 kg, co jest jego nowym rekordem życiowym w tym boju, Kamil dodatkowo zajął trzecie miejsce open do lat 17-tu, drugie miejsce w tej samej kategorii zajął debiutant Marcin Kopaczewski, który zaliczył wszystkie podejścia ustanawiając swoje rekordy życiowe w dwuboju 120 kg, w rwaniu 50 kg i podrzucie 70 kg. W kat. wag. 96 kg wystartował kolejny debiutant Dawid Tarach, który z rekordami życiowymi osiągnął w dwuboju 165 kg, w rwaniu 75 kg i podrzucie 90 kg. W najcięższej kat. wag. +109 kg wystartował trzeci debiutant Zamku-Expom Błażej Kopaczewski, który także zaliczył wszystkie podejścia i z rekordami życiowymi osiągnął 115 kg w dwuboju na co złożyło się 48 kg w rwaniu i 67 kg w podrzucie.

Drużynowo ekipa Zamek - Expom Kurzętnik zajęła trzecie miejsce ulegając tylko ekipom z Elbląga i Nidzicy. Jednym z sędziów na mistrzostwach był Mariusz Śliwiński, trener i weteran podnoszenia ciężarów Zamku - Expom.