Pijany operator koparki – interweniowali policjanci

2020-10-13 17:54:23(ost. akt: 2020-10-13 18:02:07)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Nowomiejscy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego mężczyzny kierującego koparką, który doprowadził do zdarzenia drogowego uszkadzając pobocze drogi, rów i skarpę. Funkcjonariuszy powiadomił o zajściu świadek zdarzenia. Badanie trzeźwości wykazało, że 33-letni kierujący miał ponad 2 promile alkoholu.
Wczoraj około godziny 12:40 nowomiejscy policjanci zostali wezwani na interwencję do miejscowości Nielbark na terenie gminy Kurzętnik. Z relacji świadka zdarzenia wynikało, że jechał on drogą krajową z kierunku Brzozia Lubawskiego w kierunku Nowego Miasta i w pewnym momencie zauważył koparkę, która z pasa ruchu wjechała do rowu. Kierujący nią mężczyzna próbując wydostać koparkę z rowu uszkodził pobocze drogi, rów oraz skarpę na odcinku ok. 70 metrów.
 
Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 33-latek miał w organizmie pond 2 promile alkoholu. Teraz mieszkaniec powiatu brodnickiego odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy, oraz wysoka kara finansowa. Nie uniknie on także odpowiedzialności za spowodowanie zdarzenia drogowego.
KPP Nowe Miasto
 

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5