Dachowanie w Wawrowicach, padał deszcz, trzeba uważać...

2020-05-12 15:04:05 (ost. akt: 2020-05-12 16:11:46)
Auto po dachowaniu w Wawrowicach

Auto po dachowaniu w Wawrowicach

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

Apelujemy o ostrożność na drogach. Niestety, nie wszyscy pamiętają o tym, że gdy pada deszcz to warunki na jezdni mogą być zdradliwe i należy jechać ostrożniej, wolniej i rozsądniej. Przekonał się o tym kierujący skodą, który nie dostosował prędkości do warunków na drodze i wywrócił auto na dach.
Wczoraj ok. godz. 17:00 w Wawrowicach doszło do kolizji drogowej. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący skodą nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał na prawe pobocze drogi i doprowadził do wywrócenia auta na dach. Mężczyzna podróżował sam. Został ukarany mandatem.

 
Kierowco noga z gazu
To już kolejne zdarzenie drogowe na drodze wojewódzkiej 538 w Wawrowicach. Z uwagi na dużą ilość zdarzeń na tym odcinku już kilka miesięcy temu policjanci wnioskowali do zarządcy drogi o ustawienie znaków drogowych w postaci ograniczenia prędkości do 40 km/h oraz znaku ostrzegawczego informującego o śliskiej nawierzchni po opadach deszczu. Mimo tych działań w dalszym ciągu dochodzi tam do zdarzeń, których przyczyną jest niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.
 W ciągu ostatnich dwóch lat doszło tam do blisko 30 zdarzeń drogowych.

KPP Nowe Miasto

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5