Druhowie ochotnicy są dobrzy na wszystko!!! Teraz pomagają w dystrybucji maseczek mieszkańcom gminy Kurzętnik...

2020-04-19 13:05:19(ost. akt: 2020-04-19 13:18:38)
Akcja "maseczka" na rynku w Kurzętniku

Akcja "maseczka" na rynku w Kurzętniku

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Na terenie gminy Kurzętnik zainicjowano szeroką akcję rozdawania maseczek wszystkim chętnym mieszkańcom poszczególnych sołectw. Dystrybucją zajmują się druhny i druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych. Wielki szacunek należy się wszystkim zaangażowanym w szycie maseczek.
Według harmonogramu, maseczki w określonych punktach, w piątek 17 kwietnia, odbierali mieszkańcy Bratuszewa, Krzemieniewa, Brzozia Lubawskiego, Sugajenka, Nielbarka, Kącików, Szafarnii i Tomaszewa. Maseczki trafiły również do Otręby i Romanowa. W minioną sobotę druhowie z OSP rozprowadzali maseczki mieszkańcom Kurzętnika. Punkty dystrybucji zorganizowano na Górnym Kurzętniku (OSP Nielbark), w centrum na rynku (OSP Krzemieniewo) i na osiedlu na prawobrzeżnej części Kurzętnika (OSP Marzęcice).

Odwiedziliśmy ekipę OSP w Nielbarku, wraz z panią sołtys, na swoim posterunku przy remizie OSP.
Rozprowadziliśmy wśród mieszkańców naszej miejscowości 439 maseczek. Tego samego dnia druhowie z naszej jednostki rozprowadzali maseczki w Kącikach. Tam rozdano ponad sto maseczek — powiedziała Karolina Wiśniewska z nielbarskiej OSP.

„Dziękujemy wszystkim Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich oraz pracownikom administracji i obsługi Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku, Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie, Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach, Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim i Żłobkowi w Kurzętniku. Te placówki włączyły się w akcję szycia maseczek, które będą rozdawane w piątek, sobotę i w poniedziałek Jesteście wspaniali, a Wasza bezinteresowna pomoc jest na wagę złota. Dzięki Wam mieszkańcy Gminy Kurzętnik będą czuli się bezpieczni w czasie pandemii koronawirusa. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i tak cenną w tym czasie pomoc!” — czytamy na profilu facebookowym Gminy Kurzętnik.

W poniedziałek, 20 kwietnia, w godzinach od 15 do 17, na maseczki mogą liczyć mieszkańcy Lipowca, Marzęcic, Wawrowic, Mikołajek oraz Małych i Wielkich Bałówek. Dystrybucja odbywać się będzie przy świetlicach wiejskich. Dodajmy, że każdy mieszkaniec gminy otrzymuje po jednej sztuce, tego obowiązkowego dziś, osobistego wyposażenia.
ul

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. aaa #2909439 | 188.146.*.* 20 kwi 2020 21:07

    Tragedia W innych miejscowościach każdy dostaje do skrzynki a tu wielka pokazówka i jeszcze listy jakieś czy ktoś wziął maseczkę, no i tysiąc zdjęć. Daleko jeszcze nam do dużej miejscowości, hehehe

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5