Najlepsi w nauce z gminy Kurzętnik pojechali do Młyna Wiedzy

2020-02-21 00:20:42(ost. akt: 2020-02-21 00:28:49)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Stypendyści wójta gminy Kurzętnik, oprócz comiesięcznych gratyfikacji, otrzymali dodatkową nagrodę i wyjechali w na wycieczkę do Centrum Nowoczesności Młyna Wiedzy w Toruniu.
Z zaproszenia na wyjazd do Torunia skorzystało ponad stu uczniów ze szkół podstawowych gminy Kurzętnik. Wycieczka była zapowiedziana przez Wojciecha Dereszewskiego, wójta gminy i dedykowana stypendystom, którzy wyróżnili się w nauce, sporcie i aktywnością w inicjatywach kulturalnych.

Centrum Nowoczesności Młyna Wiedzy w Toruniu, gdzie pojechali uczniowie wraz z opiekunami, to interaktywne centrum promujące nowoczesną komunikację naukową. Zwiedzający samodzielnie mogą przeprowadzają doświadczenia, badać zjawiska z różnych dziedzin nauki, poznają prawa przyrody. Wszystko znajduje się na przestrzeni 5 tysięcy metrów kwadratowych, na 6 kondygnacjach. Jest to to przestrzeń wystawiennicza, pracownie naukowe, sale ekspozycyjne. A wszystko to w XIX-wiecznym, zaadaptowanym gmachu zabytkowych młynów Richtera.

Uczniowie z gminy Kurzętnik, aktywnie i z wielkim zainteresowaniem oraz kreatywnie próbowali ciekawych, nieraz zabawnych doświadczeń — indywidualnie, jak i w grupach koleżanek i kolegów.
Po wizycie w Młynie Wiedzy wszyscy udali się na Rynek Staromiejski, by pokłonić się Mikołajowi Kopernikowi w dniu jego urodzin. ul

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5