Stypendia w kurzętnickiej „Jagiellonce”

2020-02-13 23:48:30(ost. akt: 2020-02-13 23:57:22)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W szkołach gminy Kurzętnik trwa wręczanie stypendiów wójta wyróżniającym się uczniom. W kurzętnickim Zespole Szkół im. Władysława Jagiełły, podczas uroczystego apelu, wręczono dokumenty stypendialne ponad 60 uczniom.
W apelu uczestniczyła nie tylko społeczność całej szkoły, ale również rodzice wyróżnionych uczniów. Stypendia Wojciecha Dereszewskiego, wójta gminy Kurzętnik, są comiesięcznymi gratyfikacjami finansowymi dla wyróżniających się uczniów za osiągnięcia naukowe oraz sportowe i artystyczne.

Mamy dzisiaj ważny dzień, bo doceniamy najlepszych, najzdolniejszych uczniów. Kwoty w tym przypadku nie są najważniejsze. Chodzimy do szkoły po wiedzę i by czuć się swobodnie na rynku pracy, aby być aktywnym, odpowiedzialnym i uspołecznionym uczniem. Chcemy tego nauczać w szkołach. Nie jesteśmy tego w stanie zrobić sami. W tej triadzie edukacyjnej najważniejszy jest rodzic — mówił Wojciech Dereszewski, wójt gminy.

Najwyższą średnią ocen w kurzętnickim zespole szkół (5,66) uzyskała Paulina Jamroży z klasy VIII b. Ponadto wręczono dyplomy w Ogólnopolskim Konkursie "Orzeł Matematyczny" — wyróżnionemu Oskarowi Lewandowskiemu i za udział pozostałym uczestnikom konkursu. Doceniono również uczennicę, która znalazła się na okładce specjalistycznego pisma o charakterze myśliwskim, a była to Julia Gurzyńska. ul


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kowal #2869317 | 83.9.*.* 15 lut 2020 23:09

    Pięknie, a kiedy zdjęcia stypendystów z Marzęcic?

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5