Świętuje wiekowa humanitarna organizacja

2019-12-15 00:20:51(ost. akt: 2019-12-15 00:25:22)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Polski Czerwony Krzyż jest najstarszą humanitarna organizacją w naszym kraju. Ruch czerwonokrzyski obchodzi teraz swoje setne urodziny. W Kurzętniku z tej okazji odbyła się uroczysta gala.
W powiecie nowomiejskim Polski Czerwony Krzyż prowadzi ożywioną działalność, chociażby wymienić tylko aktywne kluby krwiodawców, pracę wolontariacką i inne formy wsparcia potrzebujących pomocy.

Stulecie PCK było okazją do zorganizowania gali, która odbyła się w kurzętnickim Gminnym Centrum Kultury. Uczestnicy spotkania na początek zapoznani zostali z historią ruchu czerwonego krzyża i półksiężyca. Bardzo ciekawą okazała się odczytana historia organizacji czerwonokrzyskiej na ziemi nowomiejskiej, którą przestawimy na łamach piątkowej Gazety Nowomiejskiej.

Kolejnym punktem gali stulecia było uhonorowanie osób zaangażowanych w wolontariat i krwiodawstwo, a także samorządowców wspierających PCK, sponsorów i sympatyków organizacji.

Przerywnikami imprezy były występy wokalne, instrumentalne i poetyckie uzdolnionej młodzieży nowomiejskich szkół.

Na zakończenie spotkania na salę wjechał olbrzymi tort z logo Polskiego Czerwonego Krzyża, którym wszystkich poczęstowano.
Imprezę zorganizował Oddział rejonowy PCK w Nowym Mieście pod patronatem Starosty Nowomiejskiego.
ul

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5