Sukcesy młodych wokalistów z GCK i szkoły w Brzoziu Lubawskim

2019-11-29 15:01:26(ost. akt: 2019-11-29 15:25:03)
Jagoda Prokop zdobywa kolejne nagrody

Jagoda Prokop zdobywa kolejne nagrody

Autor zdjęcia: Fot. Nadesłane

W ostatnim czasie dużo sukcesów odniosły młode wokalistki reprezentujące Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku oraz szkołę w Brzoziu Lubawskim. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
*W dniach 21-24 listopada w Malborku odbył się IV Ogólnopolski Festiwal Sztuki o "Patriotyczną Nutę". Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku reprezentowały: Zosia Sendzikowska, Oliwia Płotka i Alicja Moczadło. W kategorii 7-11 lat bezkonkurencyjna okazała się Zosia Sendzikowska, która zdobyła pierwsze miejsce. Na podium stanęła także Alicja Moczadło, która uplasowała się na trzecim w kategorii 16 - 20 lat.

*W dniach 7 - 8 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbył się VIII Rejonowy Festiwal Pieśni i Piosenki Polskiej. Kurzętnickie Gminne Centrum Kultury reprezentowały: Zuzanna i Martyna Nowińska, Nina Kowalczyk, Anastazja Kłosowska, Liwia Rynkowska oraz Alicja Moczadło. W kategorii klas I - III wyróżnienie wyśpiewała Liwia Rynkowska, zaś w kategorii klas VII - VIII, szkół średnich i dorosłych zaszczytne pierwsze miejsce wyśpiewała Alicja Moczadło. Wyróżnienie za występ otrzymała także Marysia Gruźlewska, która reprezentowała Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim.

*Alicja Moczadło reprezentantka Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku wyśpiewała drugie miejsce podczas VII Powiatowego Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Brodnicy. Konkurs został zorganizowany przez tamtejsze I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej. Ala występowała w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych.

*Reprezentantka Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku Jagoda Prokop zajęła pierwsze miejsce na XII Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko”, który odbył się na Zamku Bierzgłowskim. Ponadto dziewczynka wyśpiewała i odebrała z rąk Pana Piotra Całbeckiego nagrodę główną festiwalu - nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego. Festiwal był rejestrowany przez TVP3 Bydgoszcz. Wyróżnienie podczas festiwalu zdobyła także Oliwia Płotka, która reprezentowała Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Instruktorką wokalistek jest Monika Weisgerber.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5