Ciekawe spotkania z dentystką i tyflopedagogiem

2019-11-22 15:06:57 (ost. akt: 2019-11-22 15:08:43)
Goście opowiadali o swojej pracy

Goście opowiadali o swojej pracy

Autor zdjęcia: SP Tereszewo

W ostatnim czasie dzieci z przedszkola i uczniów klas 1-3 w Szkole Podstawowej im.Kawalerów Orderu Uśmiechy w Tereszewie odwiedzali goście, by opowiedzieć o swojej pracy.
Była to pani Marta Kowalewska, dentystka. Dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas 1- 3 mogli dowiedzieć się w jaki sposób dbać o zęby oraz co jeść i pić, by się nie psuły. Pani doktor opowiedziała także o swojej pracy i zachęciła najmłodszych, by regularnie odwiedzali gabinet stomatologa, bo profilaktyka jest najważniejsza!!! Najmłodszych uczniów odwiedziła z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski, w ramach kampanii społecznej " ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!" tyflopedagog, pani Magda Wiśniewska. Uczniowie mieli szansę dowiedzieć się czym zajmuje się taka osoba i na czym polega jej praca. Podczas spotkania uczniowie poznali także narzędzia ułatwiające codzienne funkcjonowanie i naukę osób niewidomych i słabowidzących, mieli także okazję dotknąć, zobaczyć i stworzyć wyrazy w alfabecie Braille'a. Bardzo dziękujemy gościom za wizyty.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5