Niepodległościowe spotkanie w Kurzętniku [ZDJĘCIA]

2019-11-09 15:09:00(ost. akt: 2019-11-10 13:12:48)
Młodzi recytatorzy z jury oraz Zbigniewem Lewickim - przewodniczącym rady Gminy i Romanem Lewickim - dyrektorem GCK

Młodzi recytatorzy z jury oraz Zbigniewem Lewickim - przewodniczącym rady Gminy i Romanem Lewickim - dyrektorem GCK

Autor zdjęcia: Anna Lewicka

W ramach obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku zorganizowana została niepodległościowa wieczornica.
Tradycyjnie odbył się konkurs recytatorski "Drogi do Niepodległej". Do zmagań przystąpiło osiem osób — uczniowie szkół podstawowych czterech gminnych placówek oświatowych w Kurzętniku, Tereszewie, Marzęcicach i Brzoziu Lubawskim. Jury — Grażyna Jonowska, Ewa Kasprzycka i Eurydyka Nowicka wybrało najlepszych młodych recytatorów.

Pierwsze miejsce przyznano Klaudii Stumskiej ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lub. Drugie zajął Ksawery Wyrostek ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie. Trzecie miejsce jury przyznało Martynie Ostrowskiej, uczennicy Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach.

Część artystyczną zaprezentowali uczniowie szkoły w Tereszewie. Kilka pieśni zaśpiewały kurzętnickie „Anibabki”. Zagrała też Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Kilka słów do zebranych przekazał Zbigniew Lewicki, przewodniczący Rady Gminy w Kurzętniku.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5