Sobotnie, sportowe atrakcje w Kurzętniku

2019-11-06 15:04:46(ost. akt: 2019-11-06 15:13:29)

Autor zdjęcia: Organizzator

W najbliższą sobotę, 9 listopada, w hali sportowej szkoły w Kurzętniku odbędą się dwie sportowe imprezy — X Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Podnoszeniu Ciężarów oraz IX Drużynowy Turniej w Podnoszeniu Ciężarów o „Puchar Wójta Gminy Kurzętnik”.
X Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Podnoszeniu Ciężarów odbędą się w najbliższą sobotę, 9 listopada, na hali sportowej Zespołu Szkół w Kurzętniku przy ul. Grunwaldzkiej 37. Początek o godz. 11.
Głównym celem spotkania jest wyłonienie mistrzów województwa Zrzeszenia LZS. Mistrzostwa przeprowadzone zostaną zgodnie z przepisami IWF i PZPC w kategoriach wagowych mężczyzn (55 kg, 61 kg, 67 kg, 73 kg, 81 kg, 89 kg, 96 kg, 102 kg, 109 kg oraz +109 kg) oraz kobiet (open w punktacji Sinclaira). Rywalizować będą osoby urodzone w 2006 roku i starsi. Dla trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii wagowej przygotowano medale i pamiątkowe dyplomy. Trzech najlepszych zawodników do lat 15 - tu, 17 - tu, 20 - tu i seniorów według tabeli Sinclaira otrzyma statuetki. Otrzymają je także trzy najlepsze zawodniczki mistrzostw według tabeli Sinclaira.
Organizatorami mistrzostw są: Warmińsko - Mazurskie Zrzeszenie LZS w Olsztynie, Urząd Gminy w Kurzętniku,
Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku,
Ludowy Uczniowski Klub Sportowy TKKF Kurzętnik oraz
Warmińsko - Mazurski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów w Olsztynie. Pierwsza grupa wystartuje o godz. 11, a zakończenie zawodów przewidywane jest na godz. 16.30.

W tym samym dniu i miejscu wystartuje też IX Drużynowy Turniej w Podnoszeniu Ciężarów o „Puchar Wójta Gminy Kurzętnik”.
Otwarcie imprezy będzie o godz. 11. Wówczas wystartuje do rywalizacji pierwsza grupa zawodników. Na godz. 16 organizatorzy planują wręczenie pucharu i nagród oraz zakończenie turnieju.
Celem spotkania jest promocja kurzętnickiej gminy oraz popularyzacja podnoszenia ciężarów wśród młodzieży.
Zawody organizuje Urząd Gminy w Kurzętniku wspólnie z kurzętnickim Zespołem Szkół im. Władysława Jagiełły oraz Ludowym Uczniowskim Klubem Sportowym TKKF Kurzętnik. Zawody przeprowadzone zostaną zgodnie z przepisami IWF i PZPC, a prawo startu posiadają zawodnicy urodzeni w latach 2006 i starsi. Drużyny składać się będą z czterech zawodników w dowolnej kategorii wagowej oraz wiekowej. Do punktacji drużynowej wliczane będą najlepsze wyniki uzyskane przez trzech zawodników z drużyny według tabeli Sinclaira, bez punktów preferencyjnych (punktuje się również pojedynczy bój). Drużyna, która wygra sobotnie potyczki, otrzyma główną nagrodę — Puchar Wójta Gminy Kurzętnik. Wszystkie kluby biorące udział (drużynowo) również mogą liczyć na pamiątkowe puchary. Dla najlepszych indywidualnie zawodników z każdej drużyny (według tabeli Sinclaira) przygotowano zaś upominki. Organizatorzy zachęcają do kibicowania młodym zawodnikom i zapraszają do szkoły w Kurzętniku.

Organizatory zapraszają do kibicowania zawodnikom.

Grażyna Jonowska


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5