Dożynki parafialne i otwarcie drogi w Brzoziu Lubawskim

2019-08-20 11:09:15 (ost. akt: 2019-08-20 11:46:21)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Społeczność parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Brzoziu Lubawskim przygotowała dożynki parafialne. Podczas festynu otwarto także drogę i plac zabaw.
Dożynki parafialne miały miejsce podczas mszy św. w kościele w Brzoziu Lubawskim. Mieszkańcy Nielbarka przygotowali wieniec, z Brzozia Lub. pochodziły kwiaty, a chleb dożynkowy upiekli mieszkańcy Bratuszewa. Podczas nabożeństwa pobłogosławiono plony z tegorocznych żniw.

Następnie lokalna społeczność przeniosła się nad staw wiejski, gdzie zorganizowano zabawę. Było wiele rodzinnych zabaw dla dzieci i dorosłych, a na każdego czekała nagroda.

W trakcie nieoficjalnej części dożynek dokonano również otwarcia drogi pod tzw. Kocią Górkę, czyli równoległy do głównej drogi odcinek w kierunku Drwęcy. Droga z kostki brukowej liczy ponad 300 metrów i pozwala na dogodny dojazd do posesji. Przecięto również wstęgę na nowym placu zabaw w Brzoziu Lubawskim.

— Mieszkańców Brzozia Lubawskiego przybywa i to cieszy. Naszym zadaniem jest budować dobrą infrastrukturę przyjazną rodzinie. Wieś w przeciągu ostatnich 10 lat zmieniła się nie do poznania — mówił do zebranych Wojciech Dereszewski, wójt gminy Kurzętnik.

— Dziękuję za wsparcie finansowe i organizacyjne Kołu Gospodyń Wiejskich i Ochotniczej Straży Pożarnej i radzie sołęckiej z Brzozia Lubawskiego. Księdzu Bernardowi Zakrzewskiemu za poświęcenie nowych miejsc w naszej wsi, wójtowi Wojciechowi Dereszewskiemu za dobrą współpracę, a Zbigniewowi Lewickiemu za poprowadzenie imprezy nad stawem wiejskim — mówi Zbigniew Burzacki, sołtys wsi.

mzal


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5