Mercedes i dużo promili w środku

2019-03-18 12:51:49 (ost. akt: 2019-03-18 12:54:47)
Niedzielny obiad musiał być suto zakrapiany. Mieszkaniec gminy Kurzętnik miał ponad 2 promile.
W niedzielę ok godz. 18.35 w miejscowości Wawrowice policjanci zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem mieszkańca gminy Kurzętnik. Przeprowadzone badanie trzeźwości wylazło, że siedzący za kierownicą auta 33-latek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.


Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo taka osoba musi się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

POLICJA PRZYPOMINA:

mzal
Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5