Powiatowy Konkurs Savoir Vivre „Obycie umila życie” w ZSZ w Kurzętniku

2019-02-24 11:59:06(ost. akt: 2019-02-24 12:01:07)
Po zakończeniu zmagań wszyscy stanęli do pamiątkowej fotografii

Po zakończeniu zmagań wszyscy stanęli do pamiątkowej fotografii

Autor zdjęcia: ZSZ Kurzętnik

Dnia 12 lutego 2019 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku odbył się III Powiatowy Konkurs Savoir Vivre pod hasłem „Obycie umila życie”. Patronat nad konkursem objął Starosta Nowomiejski.
W tym roku młodzież zmagała się z zagadnieniami dotyczącymi właściwego zachowania się w miejscach publicznych tj. szkoła, kino, teatr, restauracja itp. W konkursie wzięło udział 8 drużyn z terenu powiatu nowomiejskiego: Bratiana (2 drużyny), Gwiździn, Jamielnika (2 drużyny), Marzęcic, Kurzętnika (2 drużyny) oraz drużyna z Brzozia.

Podczas rywalizacji uczestnicy konkursu rozwiązywali test, oceniali prezentowane przez grupę teatralną zachowania w teatrze, prezentowali scenki na temat złych i dobrych zachowań w szkole, dobierali odpowiednie postawy do danej sytuacji oraz musieli wykazać się umiejętnością wiązania krawata. Poziom był bardzo wyrównany, a rywalizacja zakończyła się dogrywką decydującą o końcowym wyniku.

Dzięki hojności sponsorów wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki, a laureaci wartościowe nagrody. Sponsorami tegorocznego konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim, Urząd Gminy w Kurzętniku, Fabryka Mebli Szynaka, Agromex Krystochowicz Sp. J., Expom S.A., Komputronik z Kurzętnika, Kurza Góra - Szkółka Narciarska, Działalność Handlowo – Usługowa Kazimierz Wiśniewki, LGD Ziemia Lubawska.

Podziękowania należą się także Pani Annie Szramowskiej oraz grupie teatralnej FANTAZJA, Pani Magdalenie Kluga-Maron i Pani Dorocie Brozdowskiej oraz uczniom klas I i II TŻiUG, którzy zadbali o słodki poczęstunek oraz kanapki dla uczestników. Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują uczestnikom za udział oraz za wspaniałą atmosferę podczas konkursowych zmagań.
ZSZ Kurzętnik

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5