Wstęga przecięta — pierwszy blok oddany...

2019-02-16 13:55:22(ost. akt: 2019-02-16 22:59:37)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Pierwszy blok mieszkalny oddano uroczyście do użytku na kurzętnickim Osiedlu Dębno. Inwestorem powstającego osiedla jest Towarzystwo Budownictwa Społecznego — spółka Gminy Kurzętnik.
Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Wojciech Dereszewski, wójt gminy Kurzętnik w towarzystwie Adama Tracza, prezesa przedsiębiorstwa wykonawcy robót i Rafała Jasińskiego, prezesa TBS. Nową inwestycję prorodzinną poświęcił też proboszcz parafii w Kurzętniku. Po oficjalnej ceremonii wszyscy uczestnicy uroczystości mieli okazją zwiedzić jeden z lokali i inne pomieszczenia znajdujące się w bloku.

Przypomnijmy, że w ramach realizacji I etapu Osiedla Dębno powstał budynek mieszkalny, wielorodzinny z 28 lokalami w standardzie wykończenia „pod klucz”. Zaprojektowany budynek składa się z dwóch segmentów i jest czterokondygnacyjny, wolnostojący z wyodrębnioną na parterze powierzchnią wspólną dla wózków i rowerów. Każde mieszkanie posiada balkon, a każdy z segmentów ma własną klatkę schodowa oraz niezależne wejścia.

Po zwiedzeniu bloku uczestnicy uroczystości udali się do budynku Gminnego Centrum Kultury, gdzie prezes TBS — Rafał Jasiński przedstawił historię powstawania Osiedla Dębno oraz nakreślił plan działań inwestycyjnych na najbliższą przyszłość.
Tu trzeba zaznaczyć, ze w trakcie realizacji jest kolejny blok, który ma być oddany do użytku w tym roku. ul

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5