Największa inwestycja w historii Expom S.A. zakończona

2019-01-25 09:00:00(ost. akt: 2019-01-24 14:34:35)   Artykuł sponsorowany
W poprzednim kwartale informowaliśmy naszych Czytelników o uruchomieniu nowoczesnego laboratorium w Expom S.A. jako element najnowszej inwestycji jednego z największych pracodawców w regionie. Natomiast w grudniu, podczas zakładowej wigilii w Expom nastąpiło uroczyste otwarcie nowego Centrum Badawczo- Rozwojowego.
Pod tą dumną nazwą kryje się rozległa inwestycja, a jej łączny koszt to blisko dziesięć milionów złotych. Inwestycja ma na celu wdrożenie do produkcji nowych rozwiązań technologicznych. W spotkaniu poza załogą Spółki, kooperacją, zarządem oraz akcjonariuszami brali udział Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku Mirosław Wodara oraz Wójt Gminy Kurzętnik Wojciech Dereszewski.

— Realizacja projektu przyczyni się do uruchomienia innowacyjnych technologii w naszym powiecie, których efektem będzie wzrost eksportu polskiej gospodarki oraz poprawa konkurencyjności i innowacyjności Expom S.A. zarówno na arenie międzynarodowej ale też tu, lokalnie - komentował Wójt Gminy Kurzętnik.

— Na całą inwestycję składało się kilka etapów, m.in. budowa nowoczesnego laboratorium przemysłowego o którym wspominaliśmy wcześniej, zakup jednej z największych obrabiarek CNC w północnej Polsce oraz stołu pomiarowo– traserskiego, modernizacja istniejącej hali i udźwigowienia. Pierwszym etapem tak ogromnej inwestycji było wyposażenie laboratorium w nowoczesny sprzęt badawczy. Obecnie w laboratorium prowadzone są badania geometrii, badania niszczące i nieniszczące konstrukcji spawanych, badania i inspekcje dotyczące antykorozji, badania elektryczne i BHP. Należy dodać, że jest to jedyne takie laboratorium w naszej okolicy. Na sukces całego przedsięwzięcia pracowało wielu naszych pracowników i pomimo niezaplanowanych wydarzeń podczas realizacji tej inwestycji udało nam się osiągnąć zamierzony cel czego gratuluje i za co dziękuje całej załodze - dodaje Prezes Zarządu, Rafał Domżalski.

— Warto wspomnieć, że Expom od kilku lat sukcesywnie modernizuje przestrzeń produkcyjną, zapewniając dzięki temu bardzo atrakcyjne warunki pracy dla swojej załogi. Jesteśmy dumni z faktu, iż możemy zapewnić obecnym oraz potencjalnym pracownikom odpowiednie warunki pracy. Mówię tu o sprawach podstawowych jak rental odzieży, praca na w pełni wyposażonych stanowiskach przy projektach dla światowej klasy klientów kończąc na pracy na profesjonalnych maszynach wartych miliony złotych. Do tego dochodzą bogate świadczenia socjalne i programy pro pracownicze wraz z atrakcyjnym wynagrodzeniem. Dzięki temu mamy w Kurzętniku zakład produkcyjny na poziomie europejskim. Patrząc wstecz widzimy jak bardzo zmieniła się Spółka w ostatnich kilku latach. Serce zakładu czyli przestrzeń produkcyjna jest wyposażona na bardzo wysokim poziomie. Świadczą o tym nasze inwestycje w modernizację hal produkcyjnych, biurowca, nowe maszyny oraz sprzęt taki jak innowacyjne laboratorium czy nowa obrabiarka o gabarytach siedemnaście metrów długości i wysokość pięciu metrów. To sprzęt światowej klasy, umożliwiający realizację dotychczas niemożliwych do wykonania przez nas projektów. Do tego dochodzi udźwigowienie wynoszące nawet do 70 ton- komentuje Prezes Zarządu.

Dynamiczny rozwój Expom jest efektem zapoczątkowanego w 2013 r. i trwającego do dziś programu modernizacji firmy. W tym okresie z lokalnej firmy Spółka stała się globalnym eksporterem. Zarząd Expom zdradził naszej redakcji, że to nie koniec zmian i inwestycji. Z niecierpliwością czekamy na to co zaprezentuje nam Expom w kolejnych etapach rozwoju. Dla lokalnej społeczności na uwagę zasługuje fakt, że tak nowoczesne możliwości technologiczne znajdują się w najbliższym sąsiedztwie mieszkańców, dosłownie w zasięgu ręki. Prężna rozbudowa zarówno nowoczesnego parku maszynowego jak i komfortowe warunki pracy oferują szerokie możliwości dla pracowników. Stwarzają solidne fundamenty pod to aby rozwijać się pracując w lokalnej firmie z Kurzętnika.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5