Konferencja "Biała Wstążka" w Kurzętniku

2018-12-07 15:52:14(ost. akt: 2018-12-07 15:53:48)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

W Zespole Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku odbyła się konferencja i wystapienia uczniów dotyczące przemocy wobec kobiet i, szerzej, złym sytuacjom związanym z przemocą.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kurzętniku wraz z władzami gminnymi zorganizowali konferencję “Silniejszy broni słabszego”. W spotkaniu w murach szkolnych wzięli udział pedagodzy i psycholodzy, policjanci, pracownicy socjalni, nauczyciele oraz mieszkańcy i uczniowie z terenu gminy.
— Dziękuję wszystkim za wspólną pracę w zwalczaniu nie tylko objawów, ale też przyczyn przemocy fizycznej, ale też psychicznej, ekonomicznej czy seksualnej. Dobrze, że nie boimy się o tym mówić — na wstępie powiedziała Magdalena Rynkowska, sekretarz gminy.
Podczas konferencji przedstawienie oparte na scenkach i piosenkach przygotowali uczniowie z kurzętnickiej szkoły podstawowej. Z wystąpieniem na temat rozwoju w rodzinie zaprezentowała się psycholog Monika Szymańska. Podziękowania za pracę, poświęcenie i gotowość niesienia pomocy osobom i rodzinom dotkniętym problemem przemocy trafiły do następujących osób: Patrycji Banc, Anny Pawłowskiej, Anny Olęckiej, Martyny Melkowskiej, Bożeny Wardowskiej, Iwony Topij, Wioletty Suszyńskiej, Moniki Zapałowskiej, Łukasza Groszkowskiego, Gabrieli Błażejczyk-Ignatowskiej, Doroty Barskiej, Katarzyny Wyrostek i Justyny Jarzembowskiej.

mzalCzytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5