Narodowe Święto Niepodległości w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku

2018-11-16 15:30:15(ost. akt: 2018-11-16 15:35:15)
W ZSZ został posadzony dąb pamięci poświęcony Augustowi Emilowi Fieldorfowi „Nilowi”

W ZSZ został posadzony dąb pamięci poświęcony Augustowi Emilowi Fieldorfowi „Nilowi”

Autor zdjęcia: ZSZ Kurzętnik

Uczniowie ZSZ przygotowali uroczysty apel z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, w czasie którego zaprezentowano wiersze i piosenki poświęcone ojczyźnie i wolności.
Była to okazja do refleksji, głębokiej zadumy nad historią i współczesnością naszej Ojczyzny. Wspólne odśpiewanie o godzinie 11.11 hymnu państwowego, a następnie Marszu Pierwszej Brygady było powodem do wielu wzruszeń.

W dalszej części uroczystości ksiądz Maciej Górka odmówił modlitwę za Ojczyznę i pobłogosławił zgromadzonych.
Powiewające biało - czerwone flagi, wzniesione szaliki z napisem Polska i okrzyki Polska biało - czerwoni! to wspaniały akcent kończący uroczystość.

Apel przygotowywała: Pani Anna Faltynowska, Pani Bożena Szarek, Pani Patrycja Brodzińska z przedstawicielami klas I TE, IIITI, IVTI, IVTE, ICBS.

Projekt „100 dębów pamięci bohaterów Niepodległej" ma na celu utrwalenie w społeczeństwie, a zwłaszcza wśród młodego pokolenia, tę wspaniałą rocznicę, ale przede wszystkim wybitne postaci, które wywarły istotny wpływ na odzyskanie oraz utrwalenie niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

9 listopada 2018r. w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku został posadzony dąb pamięci poświęcony Augustowi Emilowi Fieldorfowi „Nilowi”. Inicjatorami przedsięwzięcia byli uczniowie Szkolnego Klubu Armii Krajowej wraz z opiekunem p. Jolantą Paplińską.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili Wicestarosta Powiatu Nowomiejskiego p. Katarzyna Trzaskalska, leśniczy Nadleśnictwa Iława p. Jan Czapliński.

W czasie uroczystości uczniowie przedstawili postać Augusta Fieldorfa, jednego z najbardziej zasłużonych żołnierzy podziemia niepodległościowego, zwrócili szczególną uwagę na tragiczną historię śmierci bohatera oraz na walkę rodziny o odnalezienie miejsca pochówku.

Współtwórcami projektu są: Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie, Warmińsko- Mazurskie Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5